WatchOUT! - polska aplikacja z AI jako inteligentny asystent kierowcy

WatchOUT! – polska aplikacja z AI jako inteligentny asystent kierowcy

Możliwości analizy obrazu z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji okazują się co raz bardziej przydatne. Polski startup WatchOUT! demonstruje, jak AI może pomóc kierowcom.

Dodatkowa para oczu za kierownicą

Jazda w towarzystwie wirtualnego asystenta, wykorzystującego AI, wydaje się być naprawdę ciekawą perspektywą. Nie od dziś wiadomo, że ludzie, nawet maksymalnie skoncentrowani na prowadzeniu pojazdów, mogą się mylić. Dodatkowej parze oczu, wspomaganej przez Sztuczną Inteligencję, nie umknie nic istotnego. Oczywiście o ile ta zostanie właściwie zaprogramowana.

Jak przekonuje WatchOUT! możliwości takiego asystenta, zamkniętego w aplikacji mobilnej (trwają również prace nad dedykowanym urządzeniem, montowanym w samochodzie) są bardzo szerokie. Od analizy bieżącej sytuacji na drodze i informowania o zagrożeniach czy ograniczeniach prędkości, poprzez komunikację z innymi kierowcami po pomoc w wyszukaniu miejsca parkingowego i uiszczeniu opłaty za postój.

Nieco więcej o możliwościach aplikacji dowiadujemy się z poniższego filmu:

Najważniejsze: być pomocnym

O celach przyświecających powstaniu aplikacji opowiedział jej twórca:

Tworząc WatchOUT! chcieliśmy przede wszystkim wyposażyć kierowców w zaawansowaną technologię AI, jednocześnie podając ją w przyjazny dla każdego sposób. Sam jestem kierowcą i wiem, że wszyscy tracimy pieniądze przez niezabezpieczone dziury, marnujemy czas na korki, remonty i stresujemy się przez stłuczki i kradzieże. Dzięki dodatkowej parze oczu oraz sztucznej inteligencji możemy uniknąć tych nieprzyjemności.

Oliwer Kotecki, CEO WatchOUT!

Aplikację WatchOUT! można pobrać ze sklepu Apple AppStore. Wersja dla systemu Android powinna pojawić się w najbliższym czasie.