Wyze Robot Vacuum
fot. Wyze

Wyze Robot Vacuum – funkcje premium w przyzwoitej cenie

Wyze powraca z kolejnym inteligentnym robotem do sprzątania. Tym razem firma zaprezentowała Robot Vacuum, czyli po prostu automatyczny odkurzacz z funkcjami smart. Producent twierdzi, iż znajdziemy w nim funkcje premium, które będą dostępne w przystępnej cenie.

Inteligentne odkurzacze stały się popularne za sprawą klasycznej Roomby. Na rynku znajdziemy wiele wariantów urządzeń różniących się od siebie funkcjonalnością. Większość z nich łączy jednak wysoka cena, która może odstraszać konsumentów.

Wyze Robot Vacuum ma to zmienić. Cała konstrukcja została wyceniona na 199 dolarów i ma oferować funkcje premium, znajdujące się w dużo droższych sprzętach.

Wyze Robot Vacuum
fot. Wyze

Wyze Robot Vacuum – co potrafi?

Wyze Robot Vacuum ma średnicę poniżej 14 cali i waży nieco ponad 3 kilogramy. Cały sprzęt może być sparowany z urządzeniami z oprogramowaniem Android oraz iOS. Użytkownicy mogą tym samym tworzyć specjalne harmonogramy sprzątania, stawiać wirtualne ściany w miejscach, w których nie chcą, aby ich odkurzacz się przemieszczał, a także sterować całym interfejsem sprzętu.

Wyze Robot Vacuum został także wyposażony w technologię Simultaneous Location and Mapping do śledzenia jego lokalizacji w domu i optymalizacji tras sprzątania. Wyze przekazało, iż kupujący mogą spodziewać się bardzo dokładnego mapowania przestrzeni, które jest możliwe dzięki siedmiu grupom sensorów zdolnych do skanowania 2016 punktów odległości.

Pozostałe funkcje i możliwości obejmują między innymi LIDAR, filtr HEPA, pojemnik na kurz o pojemności 0,55 l, bezszczotkowy silnik NIDEC oraz wbudowany akumulator pozwalający na długi czas pracy.

Wyze Robot Vacuum będzie dostępny w przedsprzedaży od 10 listopada bieżącego roku, a jego oficjalna premiera nastąpi w styczniu 2021 roku.