Xiaomi Gentle Breeze

Klimatyzator Xiaomi Gentle Breeze zaprezentowany – przyjemny chłód w dobrej cenie

Inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego produkowane przez Xiaomi, co do zasady, stanowią bardzo rozsądny kompromis między ceną a możliwościami. Klimatyzator Xiaomi Gentle Breeze, który właśnie został zaprezentowany, ma wszelkie predyspozycje ku temu, by potwierdzić wspomnianą teorię.

Xiaomi Gentle Breeze – liczy się nie tylko skuteczność

Stosowanie klimatyzatorów sprawia, że w danym wnętrzu panuje przyjemna temperatura mimo tego, że na zewnątrz żar leje się z nieba a słupki rtęci niebezpiecznie zbliżają się do końca skali na termometrach. Mankamentem takiego rozwiązania jest kierowanie, często bezpośrednio na osoby obecne w danym pomieszczeniu, strumienia zimnego powietrza, wywołującego niezbyt przyjemne, chwilowe uczucie przejmującego zimna. Z tego powodu wiele osób unika klimatyzatorów jak ognia, godząc się na dyskomfort wywołany przez wysokie temperatury. Klimatyzator Xiaomi Gentle Breeze ma być inny. Jego projektanci postarali się, by jego praca była jak najmniej uciążliwa.

Xiaomi Gentle Breeze
fot. Xiaomi

Trzy kierunki, szeroki kąt i wiele, wiele otworów

Jak wskazuje nazwa produktu, klimatyzator Xiaomi Gentle Breeze ma zapewniać uczucie przyjemnego, delikatnego powiewu wiatru, zupełnie jak lekka bryza. Wszystko za sprawą zastosowanych technologii: powietrze rozpraszane jest w trzech różnych kierunkach przez dwa wentylatory o średnicy 98 mm. By uniknąć zjawiska silnego uderzenia zimnego powietrza, wydostaje się ono z klimatyzatora przez 1120 otworów rozmieszczonych w taki sposób, by kąt rozproszenia wydalanego powietrza był jak najszerszy.

Różne warianty, korzystna cena

Klimatyzator Xiaomi Gentle Breeze pojawi się w trzech wariantach, odpowiednio w cenie 310, 352 i 381 dolarów amerykańskich. Najmniejszy z nich sprawdzi się w schładzaniu pomieszczeń o powierzchni do 10 metrów kwadratowych, największy – 16 metrów kwadratowych. Producent zapewnia, że urządzenie jest energooszczędne, przez co nie należy bać się o koszty eksploatacji.

Podobnie jak w przypadku pozostałych inteligentnych urządzeń chińskiego producenta, klimatyzator Xiaomi Gentle Breeze może być obsługiwany przez autorskiego asystenta głosowego – Xiaomi AI. Można się również domyślić, że będzie zgodny z czujnikami temperatury kompatybilnymi z systemem producenta, co pozwoli na jego automatyczne włączanie i wyłączanie w zależności od ich wskazań.

Chińscy producenci klimatyzatorów coraz śmielej poczynają sobie na polskim rynku, czego przykładem może być sukces firmy Gree. Czy wkrótce dołączy do niej Xiaomi? Jeśli cena jej produktów będzie tak atrakcyjna, jak na rynku rodzimym, nic nie stoi na przeszkodzie.