inteligentny kosz na śmieci
fot. Xiaomi

Xiaomi Quange GA1, czyli inteligentny kosz na śmieci

Xiaomi zaprezentowało nowy, inteligentny kosz na śmieci. Model Quange GA1 posiada przystępną cenę i przy zakupie można… otrzymać od producenta zestaw worków na śmieci.

Xiaomi zaczyna coraz bardziej rozpychać się w segmencie sprzętów z serii smart home. Chińczycy produkują już chyba praktycznie wszystko – od inteligentnych drzwi, przez łóżka, aż do… no właśnie – koszy na śmieci. Inteligentny kosz na śmieci Quange GA1 ma być tym, czego każdy potrzebuje w mieszkaniu. Co więc potrafi ten sprzęt?

Inteligentny kosz na śmieci od Xiaomi

Xiaomi Quange GA1 Smart Sorting posiada dwukolorową konstrukcję. Całość obsługuje inteligentne wykrywanie śmieci i według producenta jest w stanie działać długo na bateriach. Oprócz tego, inteligentny kosz na śmieci posiada również cyfrowy ekran dotykowy oraz inne funkcje.

Xiaomi informuje, iż użytkownicy mogą przechowywać suche oraz mokre śmieci w dwóch różnych pojemnikach wewnętrznych, aby łatwo je klasyfikować. Inteligentny kosz na śmieci od chińskiego producenta pozwala również na wyjęcie wewnętrznego pojemnika i korzystanie z niego niezależnie.

Inteligentny kosz na śmieci od Xiaomi wykorzystuje bezkontaktową technologię wykrywania opartą o podczerwień – producent chwali się, iż kosz jest w stanie wykryć rodzaj śmieci w mniej niż 0,3 sekundy. To imponujące.

inteligentny kosz na śmieci
fot. Xiaomi

Czy to naprawdę nam potrzebne?

Inteligentny kosz na śmieci od Xiaomi działa w oparciu o 3 baterie AA, które pozwalają akcesorium na trzy miesiące nieprzerwanej pracy. Oczywiście jeśli nie ma prądu, wtedy sam kosz działa w sposób „analogowy”.

Czy tego typu wynalazki są nam potrzebne? Owszem, smart home to ciekawe pole do innowacji, jednak wątpię, aby zastępowanie klasycznych koszy miało sens: choć oczywiście mogę się mylić.

Xiaomi Quange GA1 został wyceniony na 99 juanów. To około 55 złotych.