inteligentny nawilżacz powietrza
fot. Xiaomi

Xiaomi prezentuje inteligentny nawilżacz powietrza

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało inteligentny nawilżacz powietrza – MIJA Pure Smart Humidifier. Urządzenie zostanie uruchomione w ramach crowdfundingu, podobnie jak kilka innych sprzętów chińskiego producenta. Ile trzeba będzie zapłacić za inteligentny nawilżacz powietrza?

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało swój inteligentny odświeżacz powietrza – MIJA Pure Smart Humidifier. Urządzenie sfinansowane przez społeczność i fanów chińskiej marki trafi do sprzedaży w cenie około 199 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje mniej więcej 112 złotych. Finalna cena brzmi więc rozsądnie, ale przyjrzymy się, co dostajemy w zamian za tę kwotę.

Inteligentny nawilżacz powietrza ma wygrać z suchością

Inteligentny nawilżacz powietrza MIJA Pure Smart Humidifier ma symulować naturalne parowanie wody. Cała konstrukcja od Xiaomi będzie więc nawilżać powietrze spryskując element filtrujący, a następnie odparowując wodę. Całość uzupełnia specjalnie zaprojektowany system dróg wodnych oraz kanałów powietrznych, które tworzą podwójny obieg wewnętrzny i zewnętrzny. Tego typu metoda pozwala odparowywać wodę w sposób ciągły i wysyłać ją w powietrzę, tym samym niwelując suchość w pomieszczeniu.

Element filtrujący nawilżacza składa się z włókien wchłaniających wodę o dużej gęstości. Xiaomi zdradza, iż inteligentny nawilżacz powietrza może bez problemu działać ze zwykłą wodą z kranu, co na pewno będzie sporym ułatwieniem dla użytkowników. Na powierzchni korpusu nawilżacza znalazło się 240 otworów wentylacyjnych, które mają usprawniać proces parowania.

inteligentny odświeżacz powietrza
fot. Xiaomi

Jak długo jest w stanie działać?

Xiaomi zapewnia, iż inteligentny odświeżacz powietrza MIJA Pure Smart Humidifier jest w stanie działać do 19 godzin podczas jednorazowej sesji. Podczas nawilżania, woda może być nalewana przez użytkownika bezpośrednio do portu wtrysku na górze urządzenia, co może faktycznie usprawnić cały proces działania urządzenia.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko obserwować czy nowy, inteligentny nawilżacz powietrza od Xiaomi pojawi się na rynku międzynarodowym. Wydaje mi się, że sprzęt ten mógłby stać się prawdziwym hitem, podobnie jak ma to miejsce z inteligentnym oczyszczaczem powietrza chińskiej marki.