Garść nowości od Xiaomi trafia do Polski, w tym oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier Pro H

Garść nowości od Xiaomi trafia do Polski, w tym oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier Pro H

Podczas premiery smartfonów serii Xiaomi Mi 10T dowiedzieliśmy się, że firma planuje wprowadzić do Polski również kilka urządzeń z przeznaczeniem do zastosowania w inteligentnym domu.

Xiaomi to obecnie jeden z wiodących producentów rozwiązań inteligentnego domu w skali światowej. W ofercie firmy, zwłaszcza na rynku chińskim, znajdziemy przeróżne akcesoria, którymi wypełnić możemy cały dom, od salonu, przez kuchnię po toaletę. Część z nich, ku naszej radości, trafia do sprzedaży również w Polsce. Dzięki temu, w najbliższym czasie, na sklepowe półki trafi nowy oczyszczacz powietrza oraz router dedykowany do obsługi urządzeń IoT.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Zaprezentowany oczyszczacz Mi Air Purifier Pro H, dzięki filtrowi HEPA, jest w stanie pochłonąć z powietrza nawet do 99,.99% cząstek wielkości od 0,1 mikrona. To między innymi pyły, dym papierosowy, sierść zwierząt, zarodniki pleśni, zapachy a nawet wirusy. Jeden tego typu filtr starcza nawet na 14 miesięcy użytkowania.

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Mi Air Purifier Pro H może być stosowany w pomieszczeniach o powierzchni do 200 metrów kwadratowych i wysokości 3 metrów. W ciągu godziny pochłania formaldehydy oraz zapachy z powierzchni 250 metrów sześciennych (FCADR) – to cztery razy szybciej od poprzednika.

Sterowanie oczyszczaczem odbywa się przy pomocy zintegrowanego panelu OLED oraz aplikacji Mi Home. Można wykorzystać również asystentów głosowych – Asystenta Google i Amazon Alexa.

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H trafi do polskich sklepów już w listopadzie. Jego sugerowana cena detaliczna to 1299 złotych

Router Xiaomi Mi AIoT Router AX3600

Obok smartfonów i oczyszczacza, zaprezentowano również router WiFi, dedykowany urządzeniom internetu rzeczy. Mi AIoT Router AX3600 wyposażony jest w antenę dedykowaną połączeniom AIoT oraz układ WiFi pozwalający na automatyczne wykrywanie takich urządzeń i podłączanie do sieci za pomocą jednego kliknięcia.

Mi AIoT Router AX3600

W komunikacji z rozwiązaniami inteligentnego domu przydatne jest również to, że może obsługiwać aż do 248 urządzeń jednocześnie.

Podobnie jak oczyszczacz, pojawi się w sprzedaży w listopadzie, a jego cena to 549 złotych.

Z nieskrywaną ciekawością czekamy na premiery urządzeń, by móc przyjrzeć im się bliżej osobiście.