Xiaomi Mi Home

Dobra wiadomość: Xiaomi odświeża aplikację Mi Home

Xiaomi przeprojektowało i odświeżyło swoją popularną aplikację do zarządzania sprzętami “smart” przeznaczonymi do inteligentnych domów. Chińska firma skupiła się nie tylko na wydajności, ale również na aspektach wizualnych oraz tych związanych z samym komfortem i prostotą użytkowania. 

Xiaomi zaczyna coraz mocniej zaznaczać swoją obecność na rynku sprzętów smart home. Firma posiada w swoim portfolio aplikację Mi Home – swoiste centrum dowodzenia inteligentnymi gadżetami z poziomu jednej aplikacji. Przed końcem 2020 roku Chińczycy zdecydowali się odświeżyć swój program. Co nowego znalazło się więc w aktualizacji Mi Home?

Xiaomi Mi Home doczekało się wersji 6.0

W porównaniu z poprzednią wersją aplikacji, Mi Home 6.0 zapewnia użytkownikom bardziej przejrzysty interfejs z większym tekstem oraz samymi przełącznikami – dzięki temu wszystko ma być bardziej “na widoku”. Xiaomi zmieniło także motyw kolorystyczny programu na bardziej neutralny, pozwalający się skupić na treści. 

Inne zmiany w Xiaomi Mi Home dotyczą między innymi planszy związanej z wiadomościami, sekcja “dzienniki” została przeniesiona do osobnej sekcji, a automatyzacja procesów i scen smart home znajduje się bezpośrednio w górnej części aplikacji. 

Xiaomi Mi Home
fot. OIOT.pl

Szybciej, sprawniej i więcej

Xiaomi dba o to, aby zostawić swoim użytkownikom maksymalne pole do popisu, jeśli chodzi o szybkość operowania inteligentnymi sprzętami z poziomu samej aplikacji. Chińska firma praktycznie co chwilę prezentuje nowe produkty smart home, a po wejściu do listy dostępnych sprzętów, ich ilość zdecydowanie robi wrażenie.

Xiaomi Mi Home w wersji 6.0 to więc potrzebne zmiany wizualne oraz optymalizacje przyspieszające pracę samego programu. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w Sklepie Play oraz App Store zarówno na urządzenia z Androidem, jak i te działające pod kontrolą iOS.