Xiaomi Mi Human Sensor 2 - nowy czujnik ruchu ze ściennym montażem

Xiaomi Mi Human Sensor 2 – nowy czujnik ruchu ze ściennym montażem

Dotychczas w ofercie Xiaomi, również w Polsce, dostępny był czujnik ruchu Mi Smart Motion Sensor – bardzo podstawowy w swojej formie, przyklejany do płaskiej powierzchni. Tymczasem w Chinach do sprzedaży trafił Xiaomi Mi Human Sensor 2, w zestawie z którym dodawany jest ścienny uchwyt. Czym jeszcze się różni od wspomnianego wcześniej modelu?

Xiaomi Mi Human Sensor 2 a Mi Smart Motion Sensor – różnice

Oba urządzenia służą do tego samego – wykrywania ruchu ludzi i zwierząt, a zatem domowników – proszonych czy też nie (czyt. włamywaczy). Przeznaczone są do użytku domowego, bowiem nie spełniają żadnej normy odporności, która by gwarantowała ich przetrwanie po kontakcie z deszczem czy nawet silniejszym wiatrem.

Główna różnica pomiędzy oboma modelami to domyślny sposób montażu – dostępny już w Polsce od jakiegoś czasu czujnik domyślnie od spodu ma taśmę klejącą, za pomocą której przyklejamy sprzęt do płaskiej powierzchni. Z kolei debiutujący właśnie w Chinach model w zestawie ma uchwyt ścienny, za pomocą którego dużo łatwiej jest go zamontować na ścianie pod odpowiednim kątem.

A skoro już o kątach mowa, tu również widać znaczną różnicę. Mi Smart Motion oferuje kąt widzenia na poziomie 170 stopni, z kolei nowość – tylko 130 stopni. Różnica jest więc znacząca i może mieć znaczenie podczas codziennego użytkowania. Zasięg wychwytywania jest z kolei dokładnie taki sam – do 7 metrów, w zależności od instalacji.

Xiaomi Mi Human Sensor 2 - nowy czujnik ruchu ze ściennym montażem

Xiaomi Mi Human Sensor 2 jest wyposażony w czujnik światła, który pozwoli np. uruchomić światło, gdy wstaniemy nocą z łóżka, a także ma obsługiwać reguły.

Cena nie jest wygórowana

W przypadku obu czujników ruchu do ich działania wymagana jest bramka sieciowa. Oba akcesoria wykonane są z ABS i zasilane za pomocą baterii CR2450.

Mi Smart Sensor w Polsce kosztuje 69 złotych. Xiaomi Mi Human Sensor 2 z kolei został wyceniony na równowartość 9 dolarów (dokładnie 59 juanów). Coś mi się wydaje, że wyłącznie kwestią czasu jest to, kiedy trafi do sprzedaży w Polsce.

PS. Nie wydaje Wam się, że Mi Human Sensor 2 jest bliźniaczo podobny do Aqara Motion Sensor?