Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop, nowy odkurzacz tym razem bez "Pro" w nazwie
Mi Robot Vacuum-Mop znajdzie każde zabrudzenie | fot. materiały prasowe

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop, nowy odkurzacz tym razem bez „Pro” w nazwie

Na oiot.pl bardzo lubimy inteligentne urządzenia wszelkiej maści. Xiaomi jest jedną z firm, która często raczy nas interesującymi premierami. Pośród wielu urządzeń wyróżnia się jedna kategoria: inteligentne odkurzacze. W naszym dziale Utrzymania Czystości znajdziecie kilka ciekawych informacji o tego typu sprzęcie. Zdradzę Wam też w sekrecie, że niektórzy z nas są w nich wręcz zakochani 😉

Xiaomi dało kolejny powód do rozmiłowania się w ich inteligentnych odkurzaczach. Bo trzeba uczciwie przyznać, że akurat tę kategorię chiński gigant pieczołowicie aktualizuje. Przy okazji premiery najnowszych smartfonów na polskim rynku (o czym przeczytacie na Tabletowo) firma zaprezentowała nowego przedstawiciela rodziny Mi Robot i nazwała go Vacuum-Mop.

W naszej redakcji trwają właśnie wymagające testy bardziej zaawansowanego krewnego z dopiskiem „Pro” w nazwie. Kacper urządza nawet robotyczne wyścigi w specjalnych boksach zabezpieczonych nieużywaną od wieków miotłą. Osobiście nie mogę się doczekać recenzji.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro w walce o zwycięstwo
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro w trudnej walce o zwycięstwo | fot. Kacper Żarski

Porządne wyposażenie

Tym razem inteligenty sprzęt jest propozycją 2w1: autonomiczny odkurzacz z funkcją mopowania. Nie jest to tania zagrywka reklamowa, bo jeśli Mi Robot Vacuum-Mop będzie tak dobry jak reszta urządzeń Xiaomi z tej kategorii to „2w1” sprawdzi się wyśmienicie. Urządzenie oferuje moc ssania na poziomie 2500Pa i jest wyposażone w zbiornik na kurz o pojemności 600 ml i na wodę o pojemności 200 ml. Dozowanie wody do mycia można ustawić w zależności od poziomu zabrudzenia powierzchni. Dedykowane są temu trzy tryby, które można uruchomić z poziomu aplikacji.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro ma niewielkie rozmiary
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro ma niewielkie rozmiary | fot. materiały prasowe

Odkurzacz wyposażono w aż 15 specjalnych czujników, które współpracując z oprogramowaniem są w stanie szybko zaplanować najlepszą ścieżkę sprzątania. W sprzątaniu pomogą niewielkie rozmiary bowiem Mi Robot Vacuum-Mop ma jedynie 8,2 cm wysokości. Bateria o pojemności 2600mAh powinna zapewnić długi czas pracy, a w razie zapotrzebowania na energię odkurzacz automatycznie wróci do stacji dokującej, kiedy jego akumulator rozładuje się do 20 procent.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop jest wyposażony w szereg czujników
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop jest wyposażony w szereg czujników | fot. Materiały prasowe

Dodatki i cena

Odkurzaczem można sterować w dwojaki sposób. Standardowo za pomocą aplikacji Mi Home instalowanej na dowolnym urządzeniu z Androidem bądź iOS lub głosowo wykorzystując asystenta głosowego od Google albo Amazon. Każdy zainteresowany będzie mógł kupić urządzenie od 18 maja. Sugerowana cena detaliczna Mi Robot Vacuum-Mop wynosi 1299 zł. Dla kupujących w przedsprzedaży Xiaomi przewidziało niespodziankę w postaci opaski fitness Mi Smart Band 4.