Xiaomi Mi Smart Speaker
fot. Xiaomi

Xiaomi Mi Smart Speaker – alternatywa dla głośników od Google lub Apple

Xiaomi Mi Smart Speaker to nowa propozycja chińskiej firmy, która jednocześnie ma być alternatywa dla rozwiązań od Google czy Apple. Co ciekawe, inteligentny głośnik Xiaomi w pełni wspiera interakcję z Asystentem Google. Co jeszcze potrafi ten sprzęt?

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało Mi Smart Speaker – rozwiązanie przeznaczone dla osób lubujących się w inteligentnych akcesoriach, a konkretnie głośnikach. Sam sprzęt ma być także alternatywą dla droższych konstrukcji od wybranych gigantów. Xiaomi Mi Smart Speaker oprócz przyjaznego wyglądu posiada pełną integrację z Asystentem Google, która ma zapewnić mu szerokie spektrum możliwości.

Co jeszcze potrafi ten sprzęt?

Xiaomi Mi Smart Speaker – specyfikacja

Xiaomi Mi Smart Speaker posiada korpus stworzony z nieprzezroczystego metalu – cała konstrukcja waży niecały kilogram. W środku znajdziemy głośniki o mocy 12W ze wsparciem dla technologii DTS. Same głośniki zapewniają również dźwięk stereo 2.0. Mi Smart Speaker wykorzystuje zestaw dwóch mikrofonów do nasłuchiwania komend – zostały one umieszczone w górnej części inteligentnego głośnika. Xiaomi Mi Smart Speaker obsługuje dwa języki do komunikacji z Asystentem Google. W tym przypadku będzie to angielski oraz hindi.

Na obudowie samego głośnika producent zdecydował się również umieścić specjalną taśmę LED, która pozwala na dopasowanie koloru wyświetlanego dookoła samego sprzętu – całość ma uatrakcyjnić wrażenia wizualne użytkownika.

Ile trzeba za to wszystko zapłacić?

Xiaomi Mi Smart Speaker trafił w pierwszej kolejności na rynek indyjski. Za urządzenie trzeba będzie zapłacić około 3499 rupii. W przeliczeniu na złotówki daje to nieco ponad 180 złotych za sztukę.

Producent nie poinformował czy jego nowe urządzenie pojawi się także na innych rynkach czy też będzie dostępne tylko i wyłącznie na terenie Indii.