XIaomi Mi TV 4A Horizon
fot. Xiaomi

Xiaomi Mi TV 4A Horizon – firma prezentuje kolejny, tani telewizor

Xiaomi wprowadza do swojej oferty nowy, tani telewizor – model Mi TV 4A Horizon. Sprzęt został wyposażony w 43-calowy ekran oraz oprogramowanie Android TV. Wiemy także, ile trzeba będzie za niego zapłacić. 

Xiaomi wprowadziło kolejny, inteligentny telewizor do swojej oferty. Sprzęt charakteryzuje się niską ceną oraz jest dostępny w więcej niż jednym wariancie. W przypadku modelu Mi TV 4A Horizon na użytkowników czeka wariant z ekranem o przekątnej 32 cali oraz telewizor z wyświetlaczem o przekątnej 43 cali. 

Co jeszcze znalazło się na pokładzie?

Xiaomi Mi TV 4A Horizon to przeciętniak, ale…

Nowe telewizory Xiaomi korzystają z oprogramowania Android TV z autorską skórką producenta w postaci interfejsu PatchWall 3.0. Całość obsługuje nie tylko aplikacje znajdujące się w sklepie, ale również wszystkie popularne serwisy streamingowe – mowa tu oczywiście o Netflixie, Disney Plus czy Amazon Prime Video. 

W kontekście samej specyfikacji Mi TV 4A Horizon użytkownicy mogą liczyć na czterordzeniowy procesor Cotex-A53 w połączeniu z 1 GB RAM oraz 8 GB miejsca na dane. Taka konfiguracja nie wygląda zbyt dobrze na papierze, bowiem niemalże na pewno będzie powodowała opóźnienia podczas korzystania z interfejsu lub wymuszała nieco dłuższe ładowanie się aplikacji na telewizorze. 

Na obudowie swojego telewizora Xiaomi umieściło również trzy porty HDMI, dwa porty USB A, port Ethernet oraz gniazdo słuchawkowe 3,5-milimetra. Telewizor korzysta z głośników o mocy 20W oraz wspiera technologię DTS-HD.

Xiaomi Mi TV 4A Horizon
fot. Xiaomi

Ile trzeba będzie zapłacić? 

43-calowa wersja telewizora Xiaomi Mi TV 4A Horizon została wyceniona na około 315 dolarów podczas gdy wersja 32-calowa kosztuje już 185 dolarów. W przeliczeniu na złotówki ceny te wyglądają zachęcająco i sądzę, że wiele osób zgodzi się pójść na kompromis związany z wydajnością, w zamian za otrzymanie całkiem nieźle działającego sprzętu. 

Obecnie nie wiadomo czy nowe telewizory Xiaomi trafią także do polskiej sprzedaży.