Xiaomi

Xiaomi przygotowuje nowy telewizor z serii Mi TV

Xiaomi, oprócz smartfonów oraz sprzętów smart home, zajmuje się także produkcją inteligentnych telewizorów. Firma wprowadziła na rynek kilka konstrukcji z serii Mi TV, które stały się bardzo popularne w wielu regionach świata. Wygląda na to, że Chińczycy przygotowują kolejną propozycję ze wspomnianego segmentu.

W Google Play Console pojawiły się informacje, które wskazują na to, iż Xiaomi może przygotowywać się do wprowadzenia kolejnego, inteligentnego telewizora na rynek. Serwis 91Mobiles zauważył produkt oznaczony jako Xiaomi „Croods”. Na liście znalazły się także informacje na temat wybranych części samego telewizora.

Czego więc możemy się spodziewać?

Xiaomi przygotowuje nowy smart TV

Xiaomi Mi TV „Croods” będzie zasilany przez procesor MediaTek T31 w połączeniu z 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Procesor działa w oparciu o cztery rdzenie Cortex-A55 o taktowaniu 1,2 GHz. Jeśli chodzi zaś o moduł graficzny, nowy telewizor Xiaomi będzie mógł pochwalić się modułem Mali G52 taktowanym zegarem 550 MHz.

Przekątna ekranu samego telewizora nie jest znana, jednak źródła mówią o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli przy zachowaniu 320 DPI – sugeruje to, iż nowy telewizor Xiaomi może być dostępny w bardzo przystępnej cenie.

Nie jest żadną niespodzianką, że zainstalowano w nim oprogramowanie Android TV 10. Ponadto można spodziewać się, że Xiaomi dostarczy swój nowy telewizor na rynek z usługą agregacji treści PatchWall.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Chińczycy mogliby zaprezentować swój telewizor oraz na jakich rynkach będzie dostępny.