Xiaomi
fot. Xiaomi

Xiaomi prezentuje Mi Zero Blue Light – lampkę nieemitującą światła niebieskiego

Xiaomi wprowadza na rynek specjalną lampkę nocną, która nie emituje światła niebieskiego. Akcesorium zostało oznaczone jako Mi Zero Blue Light i jest dostępne w przystępnej cenie.

W maju 2020 roku, na platformie Xiaomi Youpin można było znaleźć akcję związaną z finansowaniem pierwszej na świecie lampki nocnej, która nie emituje światła niebieskiego. Produkt na tyle spodobał się użytkownikom, że wszedł do regularnej sprzedaży pod nazwą Xiaomi Mi Zero Blue Light.

Xiaomi Mi Zero Blue Light ma polepszyć sen

Lampka Xiaomi Mi Zero Blue Light została opracowana przez zespół akademicki z Chińskiej Akademii Nauk Uniwersytetu Nanchang. Cała konstrukcja wykorzystuje do działania żółtą diodę LED z wysoką wydajnością i czerwoną diodę LED, aby osiągnąć kolory pozbawione fosforowej bazy. Technologia tego typu różni się więc od innych metod znajdujących się już na rynku – te zazwyczaj korzystają z prostego filtra nie przepuszczającego światła niebieskiego.

Xiaomi Mi Zero Blue Light nie emituje więc niebieskiego światła ze źródła, co przekłada się na większą wydajność w porównaniu do zwykłego filtra. Producent zapewnia także, iż sprzęt nie powoduje uszkodzenia struktury ludzkiego oka ani nie obciąża bezpośrednio siatkówki. Finalnie, produkt ma poprawiać sen każdego użytkownika.

Xiaomi
fot. Xiaomi

Inteligentne funkcje

W lampce Xiaomi Mi Zero Blue Light użytkownicy znajdą także możliwość sparowania akcesorium z aplikacją Miija, która pozwala na odtwarzanie muzyki oraz ustawienie budzika bezpośrednio w samej lampce. Całość obsługuje także asystenta głosowego Xiaomi – XiaoAI.

Ile trzeba za to wszystko zapłacić? Lampka Xiaomi Mi Zero Blue Light została wyceniona na 329 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 185 złotych. Na ten moment nie poznaliśmy jednak polskiej ceny urządzenia od chińskiego producenta.