Xiaomi

Xiaomi wprowadza nową, inteligentną kamerę z AI i rozpoznawaniem twarzy

Xiaomi MIJA Smart Camera AI Exploration Edition – tak nazywa się zupełnie nowa, inteligentna kamera od chińskiego producenta. Sprzęt może zostać wykorzystany w dowolnym miejscu w domu i korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji do rozpoznawania twarzy. Całość trafi na platformę crowdfundingową Xiaomi już 20 stycznia.

Xiaomi MIJA Smart Camera AI Exploration Edition to następca inteligentnej kamery MIJA, która została wprowadzona na rynek w 2019 roku. Warto przypomnieć, że Xiaomi sprzedaje również MIJA Smart Camera Standard Edition z podstawą magnetyczną, którą można przymocować do metalowych przedmiotów – takich, jak chociażby lodówki czy inne powierzchnie. Cała konstrukcja jest wyposażona w certyfikat IP65.

Czym więc nowa generacja sprzętu będzie różnić się od poprzednika?

Xiaomi

Xiaomi rozpozna twarz za pomocą algorytmów AI

Nowa, inteligentna kamera Xiaomi została domyślnie wyposażona w specjalny układ 4T, który pozwala na wykonywanie obliczeń związanych ze sztuczną inteligencją, niezależnie od głównego procesora. Kamera obsługuje wykrywanie zwierząt domowych oraz rozpoznawanie twarzy użytkowników – jest ona w stanie także automatycznie generować materiały wideo do późniejszego obejrzenia.

Xiaomi MIJA Smart Camera AI Exploration Edition ma konstrukcję obrotowo-pochylaną, z dwoma silnikami i kątem widzenia na poziomie 360 stopni w poziomie i 118 stopni w pionie. Nowością na pokładzie tego modelu jest również 3-megapikselowy aparat o rozdzielczości 2307 x 1296 pikseli. Produkt posiada zintegrowaną, wbudowaną bramkę Bluetooth.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na wprowadzenie opisywanej kamerki do sprzedaży. Bardzo możliwe, że z czasem pojawi się również na polskim rynku.