Mijia 1T

Xiaomi Mijia 1T – odkurzacz z sensorem ToF trafił do sprzedaży

Oferta odkurzaczy Xiaomi właśnie rozszerzyła się o kolejny model, tym razem z najwyższej półki. Mijia 1T to odkurzacz z funkcją mopowania, który potrafi odnaleźć się w sprzątanych pomieszczeniach jak mało który produkt konkurencyjny.

Odkurzacz zobaczy więcej niż do tej pory

Jednym z najważniejszych wyzwań w rozwoju technologii automatycznego odkurzania, jest zapewnienie odkurzaczom możliwości sprawnego poruszania się po czyszczonych pomieszczeniach. Roboty powinny doskonale radzić sobie z omijaniem przeszkód i wybierać jak najbardziej efektywną trasę sprzątania, bez ryzyka zgubienia się czy zaklinowania. W tym celu odkurzacz Mijia 1T został wyposażony w zaawansowany system czujników, skanujących pomieszczenie z bardzo wysoką dokładnością.

Mijia 1T

Innowacyjnym rozwiązaniem jest tutaj skaner ToF 3D, znany chociażby ze smartfonów, gdzie służy do określenia głębi ostrości zdjęcia. W przypadku odkurzacza, będzie pomagał w trójwymiarowej wizualizacji pomieszczeń, w których ten ma pracować. Skanerowi ToF, towarzyszyć będą precyzyjne czujniki odległości. Zebrane przez nie dane posłużą do sporządzenia mamy sprzątanej powierzchni.

Mijia 1T

Mijia 1T – specyfikacja z najwyższej półki

Poza skanerem ToF i pozostałymi czujnikami, Mijia 1T oferuje wszystko to, co obecnie, w inteligentnych odkurzaczach najlepsze. Posiada, między innymi, japoński silnik bezszczotkowy z mocą ssania 3000 Pa. Moc ssania jest regulowana (4 poziomy). Zbiornik na zbierane zanieczyszczenia ma pojemność 550 ml, a pojemnik na wodę do mopowania – 250 ml. Nie zapomniano również o dużej baterii. Ogniwo o pojemności 5200 mAh wystarcza nawet na 180 minut pracy w standardowym trybie. Mijia 1T może sprzątać powierzchnię do 240 metrów kwadratowych.

Mijia 1T

Obecnie, w Chinach, trwa przedsprzedaż odkurzacza, w ramach której można kupić go za 1999 juanów (ok. 1180 zł). Docelowo kosztował będzie 2299 juanów (ok. 1360 zł). Jak za odkurzacz o takich możliwościach, to atrakcyjna cena.