Xiaomi Mijia Paipai pozwoli przesyłać multimedia na zewnętrzne ekrany bezprzewodowo

Xiaomi Mijia Paipai pozwoli przesyłać multimedia na zewnętrzne ekrany bezprzewodowo

Ta premiera przeszła bez większego echa. Tymczasem okazuje się, że do oferty Xiaomi trafiło bardzo sprytne urządzonko, pozwalające przesyłać multimedia z naszych laptopów na zewnętrzne ekrany różnego typu, za pomocą dosłownie tapnięcia jednego przycisku. Mowa o Xiaomi Mijia Paipai. Czym jest konkretnie?

Na pewno wiecie, że w ofercie Google od kilku długich lat możemy znaleźć Chromecasta – niewielkie akcesorium pozwalające przesyłać obraz i dźwięk na ekrany naszych telewizorów, projektorów czy ekranów multimedialnych. Pod koniec września firma zaprezentowała nową generację tego urządzenia – Chromecasta z Google TV i pilotem

Nic więc dziwnego, że Xiaomi postanowiło wprowadzić do sprzedaży swoje urządzenie, mające podebrać Google nieco klientów. Jest nim właśnie Mijia Paipai, akcesorium będące bezprzewodowym transmiterem HDMI. Składa się ono z dwóch prawie identycznie wyglądających dongli – jeden jest nadajnikiem i podłącza się go do HDMI w laptopie, drugi – odbiornikiem i jego miejsce jest w HDMI telewizora / projektora / monitora.

Xiaomi Mijia Paipai

Jak działa Mijia Paipai?

Z założenia, Mijia Paipai ma ułatwić streamowanie treści w Full HD na zewnętrzne ekrany. Ma działać w obrębie 10 metrów i, jeśli wierzyć opisowi w sklepie Aliexpress, nie potrzeba mieć żadnej sieci WiFi – urządzenie to tworzy swoją sieć, działającą na częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz, dzięki czemu ma zapewniać minimalne opóźnienia w przesyle. Akcesorium jest kompatybilne z systemem Windows 7 i nowszymi oraz macOS 10.10 i nowszymi, waży 38,5 g.

Cena Xiaomi Mijia Paipai wynosi 53,99 dolarów.

Na koniec przypomnę tylko, że wbudowanego Chromecasta znajdziemy też zresztą w Xiaomi Mi TV Stick, akcesorium, które przetestował dla Was niedawno Kacper.