Mijia Sweeping Robot G1 - rodzina odkurzaczy od Xiaomi właśnie się powiększyła

Mijia Sweeping Robot G1 – rodzina odkurzaczy od Xiaomi właśnie się powiększyła

Inteligentne odkurzacze coraz szybciej zdobywają naszą sympatię i chętnie goszczą w naszych domach. Zwłaszcza te, które nie kosztują zbyt wiele, a mimo to oferują spore możliwości. Jednym z rekomendowanych wyborów ma szanse stać się zaprezentowany właśnie model Xiaomi Mijia Sweeping Robot G1.

Wiele za niewiele

Najnowszy odkurzacz rodem z Państwa Środka oferuje zaskakujące spore możliwości w bardzo rozsądnej cenie. Wyposażony został w japoński silnik NIDEC o maksymalnej mocy ssania 2200 Pa, cztery tryby pracy dostosowane do różnych powierzchni oraz ssawki pozwalające na sprzątanie bardzo drobnych przedmiotów (np. włosy) oraz nieco większych (np. o wielkości ziaren soi).

Dodatkowo producent wyposażył Sweeping Robot G1 w funkcję mopowania, realizowaną przy pomocy zbiorniczka na wodę o pojemności 200 ml z wbudowaną pompką, co pozwala na precyzyjne i równomierne dozowanie wody na ścierkę.

Xiaomi MIjia Sweeping Robot G1

Podobnie jak w przypadku wielu pozostałych odkurzaczy Xiaomi, Sweeping Robot G1 można obsługiwać poprzez aplikację mobilną dostarczaną przez producenta (w tym podejrzeć aktualną pozycję i tworzoną przez odkurzacz mapę pomieszczeń) oraz jego własnego asystenta głosowego. Co istotne, Sweeping Robot G1 potrafi współpracować, między innymi, z inteligentnymi zamkami do drzwi, dbając o to, by te zostały zamknięte po zakończeniu sprzątania.

Jego chińska cena jest niezwykle zachęcająca – 899 juanów (niecałe 550 złotych). Niestety, na tę chwilę nie wiadomo czy urządzenie będzie oficjalnie dostępne poza rodzimym rynkiem. Z pewnością jednak znajdzie się wielu chętnych, którzy zdecydują się sprowadzić go na własną rękę.

Mijia Sweeping Robot G1 i podobne – bo lubimy wygodę

Zautomatyzowane, inteligentne odkurzacze stały się jednym z popularniejszych akcesoriów inteligentnego domu nie bez powodu. Sprzątanie jest jedną z tych czynności, których większość z nas po prostu nie lubi. Kojarzy nam się z przykrym obowiązkiem, który musimy realizować by czuć się komfortowo. Każda pomoc w tym zakresie jest bardzo mile widziana i zapewne tutaj należy szukać źródeł popularności inteligentnych odkurzaczy.

Xiaomi Mijia Sweeping Robot G1

Najnowsza propozycja od Xiaomi wydaje się być bardzo ciekawa. Oferowane w tej cenie urządzenia, jak chociażby to dostępne aktualnie w Biedronce, mają sporo mniejsze możliwości (np. nie potrafią mopować). Jeśli tylko będzie go można kupić w Polsce – sukces murowany.