Xiaomi jeszcze mocniej zainwestuje w smart home

Xiaomi jeszcze mocniej zainwestuje w smart home

Xiaomi ogłosiło, iż w 2021 skupi się jeszcze bardziej na sprzętach z segmentu smart home. Informacja została przekazana przez wiceprezesa i dyrektora generalnego Redmi, Lu Weibinga. Wygląda na to, że Chińczycy planują prawdziwą ofensywę na rynku.

Informacja na temat większych inwestycji w segment smart home została przekazana na koncie Weibo przez dyrektora generalnego marki Redmi. Wygląda na to, że Xiaomi, w 2021 roku, będzie mocniej koncentrowało się na wprowadzaniu na rynek szerszej gamy produktów „inteligentnego domu” – zwłaszcza na terenie Chin, choć już w tej chwili posiada bardzo imponujące portfolio tego typu sprzętów. Internet rzeczy zdaje się być priorytetem marki.

Xiaomi

Xiaomi zwiększa inwestycje w smart home

Xiaomi będzie jeszcze chętniej wprowadzało na rynek nowe produkty smart home. Patrząc obecnie na aplikację Mi Home oraz kompatybilne urządzenia, które można z nią połączyć można… dostać prawdziwego bólu głowy. Chińczycy nie mają jednak zamiaru przestawać i wygląda na to, że interesuje ich zautomatyzowanie większości domowych czynności.

Informacja o zwiększeniu inwestycji w smart home nie powinna jednak dziwić. Segment ten rośnie z miesiąca na miesiąc na całym świecie, a Xiaomi zdaje się stosować strategię podobną do tej, którą wykorzystuje w przypadku smartfonów. Producent będzie „zalewał” rynek swoimi produktami oraz wieloma ich konfiguracjami, aby zapewnić użytkownikom możliwość wyboru, choć często tylko pozornego.

Chińczycy nie poinformowali, jakie urządzenia i kiedy zostaną wprowadzone do sprzedaży. Ogólna zapowiedź zwiększonego zainteresowania może jednak zwiastować mnogość premier na przestrzeni najbliższych miesięcy. Z jednej strony to dobrze bowiem sami konsumenci uzyskają jeszcze większy wybór produktów w niezłych cenach, a z drugiej zaczyna nam się robić prawdziwy bałagan, którego nie da się uprzątnąć przy pomocy kolejnego, inteligentnego urządzenia.

Oby tylko Xiaomi zdecydowało się przeprowadzić całą tę operację z głową.