Ciekawa nowość w portfolio Xiaomi - smart biurko i fotel dla dzieci Noc Loc

Ciekawa nowość w portfolio Xiaomi – smart biurko i fotel dla dzieci Noc Loc

Prezenty już rozdane, pociechy zadowolone, czas zacząć myśleć o przyszłym roku. Noc Loc to kolejna marka, którą pod swoimi skrzydłami posiada Xiaomi. Na portalach zakupowych Państwa Środka pod tą marką można znaleźć przede wszystkim smart kłódkę na odcisk palca. Sterowane aplikacją biurko i fotel są więc sporym zaskoczeniem w portfolio tej marki.

Może jednak nie?

Nie ulega wątpliwości, że sprzęt jest specyficzny i z europejskiej perspektywy egzotyczny. Strona produktowa jest stworzona typowo pod klienta z dalekiego wschodu. O ile dla nas może to być nowość, to chińskie źródła podają, że to już druga wersja proponowanego przez markę Noc Loc rozwiązania. Muszę przyznać, że zanim trafiłem na stronę produktu, musiałem nieco dłużej niż zwykle przeszukiwać Internet.

Nie dziwne więc, że takie smaczki uciekają nam i są pomijane w zachodnich mediach. Być może termin ogłoszenia zbiórki społecznościowej nie jest przypadkowy, ponieważ zachodni świat w zdecydowanej większości gromadzi się przed suto zastawionymi stołami. Próżno więc oczekiwać gorących premier i niespodziewanych zapowiedzi produktowych od znanych nam firm. Noc Loc na pewno zyskał sporą popularność, wykorzystując świąteczny odpoczynek zachodnich firm.

Xiaomi Noc Loc - biurko i fotel z funkcjami smart
Xiaomi Noc Loc – biurko i fotel z funkcjami smart | fot. materiały producenta

Co oferuje smart zestaw do odrabiania lekcji?

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci i obejmuje elektrycznie podnoszone biurko, w którym znajduje się niezależna część blatu, którą można pochylić w zakresie od 0 do 40 stopni i krzesła biurowego z szerokim zakresem regulacji. Wyróżnikiem tego sprzętu jest możliwość sterowania biurkiem i blatem za pomocą aplikacji MIJIA (także głosowo). Z opisu produktu nie wynika, by w podobną funkcjonalność został wyposażony fotel.

Na stronie produktu można wyczytać, że odpowiednią pozycję do pisania uzyska się, ustawiając kąt blatu pomiędzy 0 a 15 stopniami. Do czytania najlepszy będzie zakres od 15 do 30 stopni. Natomiast malowanie i inne rzeczy wymagają ustawienia blatu pod kątem w zakresie od 30 do 40 stopni.
Elektryczne i elektroniczne sterowanie biurkiem Xiaomi Noc Loc odbywa się w zakresie od 52,5 do 78,5 cm. Dzięki temu, według pomysłodawcy sprzętu, pozwoli to odnaleźć wygodną pozycję dla dzieci, których wzrost zamyka się w granicach od 106 do 168 cm.

„Od przedszkola do matury”

Zestaw od Noc Loc ma wytrwać próbę czasu i służyć pociechom od wczesnego dzieciństwa aż po czas wchodzenia w dorosłość. Trwałość ma zapewnić porządne wykonanie i odpowiednio dobrane materiały. Blat wykonany jest z 18-milimetrowych wielowarstwowych paneli z litego drewna (wzór klonu), które mają z łatwością pochłaniać wilgoć i naturalnie „oddychać”.

Fotel, który nie oferuje smart rozwiązań, także ma się sprawdzić przez długi czas użytkowania. Wszystko dzięki siedzisku, które zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii i mimo braku elektronicznych dodatków posiada szeroki zakres regulacji.

Cena jest wysoka?

Jak zostało wspomniane na początku, zestaw jest oferowany w zbiórce społecznościowej i Xiaomi na stronie produktu informuje, że koszt biurka (z funkcjami smart) i fotela to w przeliczeniu na złotówki około 2000 złotych. Jak za sterowane elektrycznie i poprzez aplikację biurko w zestawie z fotelem nie wydaje się to wysoką sumą. Szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę, że sprzęt ma służyć długie lata i wspomagać zdobywanie wiedzy przez dziecko.