przezroczysty telewizor
fot. Xiaomi

Xiaomi pokazało przezroczysty telewizor

Przezroczysty telewizor to nowość od Xiaomi, która według chińskiego producenta ma zmienić rynek telewizorów. Na pokładzie urządzenia znalazło się także miejsce na sporo funkcji smart.

Przezroczysty telewizor Xiaomi został oznaczony jako Mi TV LUX OLED Transparent Edition. To także pierwsza, masowo produkowana konstrukcja tego typu na świecie. Na pokładzie znalazło się miejsce na przezroczysty wyświetlacz OLED, który przekazuje obrazy w sposób, w jaki wydają się one być „zawieszone” w powietrzu. Według chińskiego producenta, nowy telewizor ma zmienić wrażenia z konsumpcji treści multimedialnych. Oficjalna sprzedaż sprzętu rozpocznie się już 16 sierpnia tego roku.

Przezroczysty telewizor to tylko początek

Oprócz futurystycznych rozwiązań technologicznych, Mi TV LUX OLED Transparent Edition posiada inne funkcje, które przydadzą się w codziennym użytkowaniu. Panel OLED urządzenia posiada przekątną na poziomie 55 cali i zapewnia kontrast na poziomie 15000:1. Całość pokrywa także spektrum kolorów DCI-P3 oraz jest w stanie wyświetlić 1,07 miliarda kombinacji kolorów. Ekran urządzenia odświeża się z częstotliwością 120Hz, zapewniając płynniejszy odbiór obrazu.

Nad całością działania czuwa silnik AI Master Smart Engine wraz z niestandardowym procesorem MediaTek 9650 z zintegrowanymi 20 algorytmami optymalizacji dla użytkownika. Zadaniem sztucznej inteligencji jest wykrywanie rodzaju odtwarzanej zawartości oraz dostosowywanie obrazu na ekranie w możliwie najlepszy sposób.

Przeźroczysty telewizor Xiaomi wspiera również technologię Dolby Atmos oraz wyświetlanie informacji w trybie Always On – tę funkcję można dostosować do własnych preferencji.

przezroczysty telewizor
fot. Xiaomi

Masowa produkcja nie będzie problemem

Xiaomi chwali się, iż jest obecnie jedyną marką w Chinach, która jest w stanie masowo produkować moduły OLED (OBM) oraz przezroczyste ekrany do telewizorów. Chińczycy nie poinformowali, na jaką konkretnie sprzedaż się nastawiają, ale można spodziewać się, że ich nowy pomysł znajdzie spore grono odbiorców.

Za Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition trzeba będzie zapłacić około 49999 juanów.

To ponad 26 tysięcy zł.