Xiaomi Roidmi Self-Collecing Robot Vacuum
fot. Xiaomi

Odkurzacz Roidmi ze stacją opróżniającą można już kupić w Chinach

Tak, jak w przypadku technologii Lidar, pojawiającej się w odkurzaczach każdej z marek kontrolowanych przez Xiaomi, teraz zaobserwować możemy napływ urządzeń, których stacja dokująca wyposażona jest w system oczyszczania zbiornika na zabrudzenia. Xiaomi Roidmi Self-Collecting Robot Vacuum to kolejny robot z tą technologią.

Inteligentny odkurzacz, o którym można zapomnieć

Idea stojąca za stacjami dokującymi z wbudowanym systemem opróżniania zbiornika na brud w odkurzaczach automatycznych jest bardzo prosta. Po zaprogramowaniu odpowiedniego harmonogramu, użytkownik może w zupełności zapomnieć jakichkolwiek czynnościach obsługowych, związanych z jego robotem sprzątającym.

Xiaomi Roidmi Self-Collecing Robot Vacuum
fot. Xiaomi

O ile tradycyjne odkurzacze automatyczne same w sobie są już praktycznie bezobsługowe, konieczność ręcznego opróżniania ich zbiorniczków na zanieczyszczenia może być uciążliwa. Dzięki wbudowaniu w bazę ładującą systemu ich automatycznego oczyszczania, o wyrzuceniu worka z zabrudzeniami pamiętać musimy jedynie raz na miesiąc.

Co ciekawe, najnowszy produkt od Roidmi wyposażony jest w technologię ozonowania, która sprawi, że kurz i roztocza znajdujące się w stacji, nie będą roznosić się na resztę mieszkania. Same zabrudzenia zbierane są do worka o pojemności 3 litrów, co starczyć powinno na kilka tygodni.

Xiaomi Roidmi Self-Collecing Robot Vacuum
fot. Xiaomi

Efektywne odkurzanie

Oprócz samej bazy, warto powiedzieć nieco więcej o odkurzaczu, jakim jest Xiaomi Roidmi Self-Collecting Robot Vacuum. Na samej górze obudowy umieszczony został Lidar, który służy do mapowania naszego mieszkania. Dzięki połączeniu danych z tego modułu z algorytmem SLAM (“Symultaniczna lokalizacja i mapowanie”), robot jest w stanie wybrać jak najbardziej efektywną i dokładną trasę podczas procesu sprzątania. 

Kolejną rzeczą, znaną z innych odkurzaczy Xiaomi, jest funkcjonalność mopowania, która to zadziała po wymianie zbiornika na kurz, na taki z miejscem przeznaczonym na wodę. Dołączony do zestawu pojemnik pochwalić może się pojemnością równą 250 ml, co starczy na umycie około 300 metrów kwadratowych.

Xiaomi Roidmi Self-Collecing Robot Vacuum
fot. Xiaomi

Odkurzacz Roidmi wyposażony został w dwie szczotki pomocnicze, umieszczone na obu bokach, a także jedną, główną szczotkę na spodzie obudowy. Moc ssąca robota Roidmi, według producenta wynosi równo 2700 Pa. Odkurzacz Roidmi Self-Collecting Robot Vacuum dostępny jest, przez stronę Youpin, gdzie wyceniono go na 3499 juanów, co przekłada się na około 2000 złotych.