Xiaomi

Niespodzianka! Xiaomi też bierze się za budowę samochodu!

Xiaomi może przygotowywać się na wejście z przytupem do branży motoryzacyjnej. To kolejna chińska firma, która chce zaznaczyć swoją obecność w tym segmencie. Zaczynamy obserwować również zupełnie nowy trend, który pokazuje kierunek rozwoju marek technologicznych.

Według raportu iFengNews oraz innych źródeł, Xiaomi może przygotowywać własny samochód. Decyzja rozważana jest w kategorii strategicznych i powiązanych z rozwojem chińskiej marki. Konkretne szczegóły oraz cała ścieżka rozwoju są jednak niejasne. Według osoby zaznajomionej z całą sprawą, projekt będzie prowadzony bezpośrednio przez założyciela oraz dyrektora generalnego Lei Juna.

Xiaomi, na ten moment, wstrzymuje się od komentarza, co może oznaczać, że coś faktycznie jest na rzeczy.

Xiaomi przygotowuje własne auto?

W 2013 roku, Lei Jun dwukrotnie odwiedził Stany Zjednoczone, aby spotkać się z CEO Tesli, Elonem Muskiem. Teraz wydaje się, że zainteresowanie Chińczyków elektrycznymi samochodami faktycznie wzrosło. Opisywany raport donosi także, że decyzja o stworzeniu samochodu może być związana z trwającą stagnacją na rynku urządzeń mobilnych. W tle rośnie nam jednak popularność samochodów elektrycznych – i ciężko się z tym nie zgodzić.

Xiaomi ma jedną, znaczącą przewagę – firma posiada bardzo duży zespół badawczo-rozwojowy i jest w stanie zaangażować wielu pracowników do projektu autorskiego samochodu. Dodatkowo, doświadczenie producenta w zakresie inteligentnych sprzętów oraz akcesoriów mogłoby przełożyć się na ciekawe rozwiązania i możliwości samego samochodu.

Na ten moment jest za wcześnie, aby potwierdzić czy mamy do czynienia z plotkami czy też faktycznie Xiaomi chce aż tak daleko wybiec poza swoją niszę na rynku. Patrząc jednak na to, że Chińczycy produkują już praktycznie „wszystko” – wcale by mnie to nie zdziwiło.