Xiaomi Smart Door Lock Pro
fot. Xiaomi

Xiaomi Smart Door Lock Pro – minimalistyczny zamek z mnóstwem funkcji

Xiaomi wprowadza kolejny produkt dla inteligentnego domu – Smart Door Lock Pro. Tym razem Chińczycy stworzyli inteligentny zamek do drzwi, jednak na tym jego funkcje się nie kończą. Co jeszcze oferuje ten sprzęt? Między innymi integrację z innymi sprzętami zabezpieczającymi dom.

Xiaomi Smart Door Lock Pro to nie tylko inteligentny zamek do drzwi. Cała konstrukcja oferuje także kamerę szerokokątną, aby móc w łatwy sposób podejrzeć, kto znajduje się przed drzwiami. W tym przypadku Xiaomi korzysta z systemu kamer o wysokiej rozdzielczości 108 megapikseli z kątem o wielkości aż 161 stopni. Smart Door Lock Pro jest też w stanie automatycznie wykryć czy ktoś znajduje się przed drzwiami.

Xiaomi Smart Door Lock Pro zadba o bezpieczeństwo

Oprócz kamery o wysokiej rozdzielczości, system Xiaomi zawiera wymienną baterię polimerową o  pojemności 5000 mAh oraz 4 baterie AAA. Użytkownik będzie musiał więc ładować baterię średnio co 3,4 miesiące – przynajmniej według producenta. Dokładna żywotność baterii nie jest znana, ale można założyć, że wytrzyma ona koło miesiąca na jednym ładowaniu.

Xiaomi Smart Door Lock Pro
fot. Xiaomi

Pod względem konstrukcji, inteligentny zamek Xiaomi przyjmuje prosty wtykowy cylinder na poziomie C. Wkładka bębenkowa jest umieszczona w korpusie zamka, co zapewnia lepsze jego ukrycie. Nawet wtedy, kiedy panel jest uszkodzony, drzwi nie można otworzyć bezpośrednio przez otwór cylindra.

Xiaomi Smart Door Lock Pro oferuje siedem metod odblokowania: klucz, odcisk palca, hasło, hasło zdalne, Bluetooth, NFC, a nawet rozwiązania Apple HomeKit.

Oficjalna sprzedaż zamka ma rozpocząć się już 12 listopada tego roku – Xiaomi nie poinformowało jednak do jakich rynków zostanie ograniczony ten produkt. Wiadomo jednak, iż trzeba będzie za niego zapłacić mniej więcej 1699 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 975 zł.