Yale Linus Smart Lock
fot. Yale

Yale Linus Smart Lock – producent zamków z niemal dwustuletnią tradycją stawia krok w przyszłość

Marka Yale wprowadza na rynek inteligentny zamek Linus Smart Lock. Całość współpracuje z dedykowaną aplikacją mobilną producenta i pozwala użytkownikom na większą kontrolę nad swoim mieszkaniem. Do stworzenia zamka marka wykorzystała swoje ponad 180-letnie doświadczenie.

Yale Linus Smart Lock ma sprawić, że praktycznie wszystkie drzwi będą mogły stać się inteligentne. Zamek producenta został wyposażony w nowoczesne technologie, które łączą się z innymi systemami inteligentnego domu. Mowa tu na przykład o platformie do sterowania drzwiami czy też o inteligentnych asystentach głosowych. Marka przekonuje, że do stworzenia swojego nowego zamka wykorzystała ponad 180 lat doświadczenia w tworzeniu zabezpieczeń oraz zamków.

Yale Linus Smart Lock – co potrafi?

Yale Linus Smart Lock został wyposażony między innymi w funkcję Auto-Lock. Ta ma zadbać o to, aby natychmiast po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie zamek zaryglował się w sposób automatyczny. Całe rozwiązanie można skonfigurować w dedykowanej aplikacji producenta i pozostawia ona tutaj pełną dowolność jeśli chodzi o czas zaryglowania zamka po zamknięciu drzwi. Aplikacja pozwala także na sprawdzenie statusu drzwi bezpośrednio w samej aplikacji. Program poinformuje także użytkownika, jeśli drzwi zostaną uchylone lub otworzone.

Yale Linus Smart Lock
fot. Yale

Aplikacja dołączona do Yale Linus Smart Lock korzysta również z pełnego szyfrowania 128-bitowego AES oraz TLS. Użytkownicy mogą za pomocą jednego kliknięcia dezaktywować wszystkie wirtualne klucze do drzwi w razie naruszenia bezpieczeństwa. Platforma dba także o weryfikację dwuetapową.

Yale Linus Smart Lock można odblokować za pomocą kodu PIN, klasycznego klucza lub aplikacji mobilnej.

Za zamek Yale Linus Smart Lock trzeba zapłacić 249 euro. Mostek kosztuje 79 euro, a dodatkowa klawiatura 69 euro.