Yeelight LED Screen Light Bar Pro
Yeelight LED Screen Light Bar Pro | fot. materiał producenta

Yeelight z większą liczbą urządzeń obsługujących Razer Chroma RGB

Firma produkująca inteligentne oświetlenie – Yeelight – kuje żelazo póki gorące. Niedawno ogłosiła, że z jej rozwiązań korzysta już ponad 400 tys. użytkowników. By poszerzyć grono klientów, chińska firma nawiązała współpracę z firmą Razer. Nie tak dawno usłyszeliśmy o pierwszych urządzeniach zgodnych z technologią Razer Chroma RGB, a przed targami CES 2021 Yeelight zapowiada kolejne innowacje – nie tylko dla graczy.

Razer Chroma RGB

Co to jest? Na swojej stronie firma Yeelight wyjaśnia, że dzięki połączeniu technologii dwóch firm, użytkownik może się cieszyć responsywnymi efektami świetlnymi, które w czasie rzeczywistym odpowiadają temu, co dzieje się na ekranie, kiedy toczy się rozgrywka w kompatybilnej z systemem Chroma RGB grze.

Fanów efektów świetlnych jest coraz więcej, więc dodatkowe urządzenia wprowadzające takiego typu klimat do gamingowych pokojów będzie cieszył oczy.

Obecnie w ofercie znajduje się Smart Bulb S1 Color i taśma LED Lightstrip Plus, których zastosowanie widać na poniższym wideo:

Idzie nowe

Komunikat prasowy wspomina nie tylko o rozwiązaniach dostosowanych pod Razer Chroma RGB. Z materiałów dowiadujemy się, że także rozwiązania proponowane przez firmę Overwolf będą wspierane przez produkty Yeelight.

Sztandarowym produktem dedykowanym dla graczy będzie Yeelight LED Screen Light Bar Pro – został zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom więcej zabawy. Gracze mogą łatwo zsynchronizować lampę z wieloma popularnymi grami za pośrednictwem wspomnianych wyżej technologii. Dzięki 16 milionom dostępnych kolorów użytkownicy mają się cieszyć olśniewającymi efektami świetlnymi. Na ocenę tych zapowiedzi musimy poczekać.

Nie tylko gracze

Prezes Yeelight powiedział:

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowych produktów dla naszych użytkowników na całym świecie. Mamy nadzieję, że Yeelight pozwoli większej liczbie klientów cieszyć się przyjemnością i wygodą inteligentnego oświetlenia.

Żeby sprostać wymaganiom klientów, firma pochwaliła się także innymi produktami, które zasilą spore już portfolio akcesoriów oświetleniowych chińskiej firmy.

Smart LED Bulb W3

Pierwszy z produktów to standardowej wielkości żarówka z gwintem E27. Podobnie jak Light Bar Pro, oferuje synchronizację z grami i muzyką. Oferuje 16 milionów kolorów i ma funkcję ściemniacza. Żarówka sprawdzi się w tworzeniu scen. Firma podkreśla także, że wykonano ją z materiałów przyjaznych środowisku.

Yeelight Smart LED Bulb W3
Yeelight Smart LED Bulb W3

GU10 Smart Bulb W1

Drugi z produktów ma gwint GU10 i różni się od pierwszego tym, że większą liczbę żarówek tego typu można grupować i sterować nimi według tego kryterium. Poza tym także wspiera technologie dla graczy, oferuje 16 milionów kolorów, można ustawić intensywność świecenia i tworzyć sceny.

Yeelight GU10 Smart Bulb W1
Yeelight GU10 Smart Bulb W1 | fot. materiały producenta

Arwen Ceiling Light S Series

Ostatni z produktów to lampa podsufitowa, która może się świecić zarówno światłem podstawowym, jak i jednym z 16 milionów kolorów do wyboru. Kolorowe diody są zamontowane w części przylegającej do sufitu, więc efekt jest widoczny na sporej powierzchni.

Ponadto chiński producent podkreśla, że ta lampa idealnie współpracuje ze smart platformami (Google Assistant, Amazon Alexa, Apple HomeKit i Samsung SmartThings).

Yeelight Arwen Ceiling Light S Series
Yeelight Arwen Ceiling Light S Series | fot. materiały producenta

Produkty warte uwagi

W oczekiwaniu na oficjalną dostępność nowych akcesoriów polecam zapoznać się z recenzją popularnej lampki sprzedawanej przez Yeelight. Paweł bardzo dokładnie przyjrzał się temu produktowi.