YouCare, czyli zaawansowany t-shirt, który pomoże zadbać o zdrowie

YouCare, czyli zaawansowany t-shirt, który pomoże zadbać o zdrowie

Targi MWC obfitowały nie tylko w premiery, które lada dzień pojawią się na sklepowych półkach, ale też prezentacje śmiałych koncepcji i projektów, jakie w perspektywie najbliższych lat mogą zmienić jakość naszego życia na lepsze. Jedną z nich ma być YouCare, czyli t-shirt, za którego produkcją stoi, między innymi, ZTE. Dzięki niemu dowiemy się o naszym zdrowiu znacznie więcej, niż do tej pory.

Nie rzuca się w oczy

Jednym z największych atutów YouCare ma być wygląd zewnętrzny. Dzięki zastosowaniu bardzo nowoczesnych czujników, zaszytych w materiale, z którego wykonano t-shirt, nie odróżnia się on w żaden sposób od koszulek, które nosimy na co dzień. Ot wystarczy go założyć, oddać się codziennym czynnościom, a po wszystkim wrzucić do pralki. Nic szczególnego.

Zaawansowane badania na wyciągnięcie ręki

Dzięki wbudowanym czujnikom, YouCare jest w stanie przeprowadzić kilka badań, bardzo przydatnych w ocenie kondycji i zdrowia noszącego. T-shirt wykona EKG, zbada oddech, przeprowadzi analizę potu i oceni napięcie mięśniowe. To wszystko bez konieczności zakładania skomplikowanej aparatury medycznej i wizyty w przychodni. Dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Skoro ZTE, to i 5G

T-shirt komunikuje się ze światem przy pomocy łączności 5G. Oznacza to, że będzie mógł przesyłać dane bezpośrednio do urządzeń, z których korzysta użytkownik, ale też do centrum danych, gdzie informacje o zdrowiu poddane zostaną dalszej analizie, by jak najszybciej wdrożyć odpowiednią terapię.

W mojej opinii, takie rozwiązania jak YouCare, mogą być przyszłością medycyny, zwłaszcza tej pierwszego kontaktu. Wiem, że nie jestem odosobniony w tym poglądzie – przedstawiciele Czerwonego Krzyża uważają dokładnie tak samo. Zostało tylko czekać obserwować, jak koncepcja zmienia się w rzeczywistość.