Z tymi akcesoriami skonfigurujesz idealną... kąpiel

Z tymi akcesoriami skonfigurujesz idealną… kąpiel

Firma Kohler na CES 2022 zaprezentowała nowe akcesoria, rozszerzające możliwości inteligentnego domu. Wśród nich znalazły się między innymi urządzenia przeznaczone do kuchni oraz łazienki, które sprawią, że we własnym mieszkaniu poczujemy się jak w SPA.

Perfekcyjna kąpiel

Jedną z najciekawszych technologii, zaprezentowanych przez firmę Kohler, jest PerfectFill. Wykorzystuje ona system zaworów umieszczonych w wannie, tym samym pozwalając na ich automatyczną kontrolę. Za pomocą naszego smartfona możemy dostosować temperaturę oraz poziom wody do naszych preferencji tak, aby stworzyć idealną dla nas kąpiel.

Jak bardzo smart jest PerfectFill? Oprócz możliwości połączenia za pomocą aplikacji Kohler Konnect, wanna połączy się także ze smart asystentami Amazona oraz Google’a. Dzięki integracji ze smartfonem jesteśmy w stanie utworzyć aż 10 różnych typów kąpieli, a do opróżnienia wanny wystarczy odpowiednia komenda głosowa. Brzmi obiecująco.

Z tymi akcesoriami skonfigurujesz idealną... kąpiel

Firma przedstawiła dwa główne modele wanien. Pierwszy z nich, o nazwie Stillness Bath, oprócz posiadania wcześniej opisanego systemu PerfectFill, pozwala również na zmianę innych parametrów ulepszających wrażenia z kąpieli, takich jak oświetlenie czy odpowiedni aromat.

Innym nowym akcesorium firmy Kohler, przeznaczonym do łazienki jest zamykany, niewielkich rozmiarów schowek, służący głównie do przechowywania leków. Mogłoby się wydawać, że jest to zwykły mebel, natomiast jest on również połączony z aplikacją, do której wysyła informacje o każdym otwarciu, jak i również przypomina o wzięciu leków.

Samo zabezpieczenie szafki nie jest takie zwyczajne. Został na niej umieszczony dotykowy panel, umożliwiający odblokowanie zamka za pomocą kodu. Łącząc to z dedykowaną aplikacją, można powiedzieć, że ze zwykłego schowka robi się niezły sejf.

Z tymi akcesoriami skonfigurujesz idealną... kąpiel

Kran również może być smart

Firma Kohler przedstawiła również nową linię kranów: do kuchni oraz do łazienki. Ich kontrola odbywa się za pomocą gestów. Oprócz tego, kran może wiedzieć o naszej nieobecności w domu w przypadku wyjazdu, co producent nazwał trybem wakacji.

Ostatnim produktem, ogłoszonym przez Kohler na CES 2022, jest zasilacz Power Reserve o pojemności 10kWh. Takie urządzenie może się przydać w przypadku posiadania paneli słonecznych. Naładowana bateria zapewni prąd, gdy energia słoneczna nie będzie wystarczająca, aby zasilić wszystkie domowe urządzenia.

Z tymi akcesoriami skonfigurujesz idealną... kąpiel

Jeśli chodzi o ceny produktów, nie wszystkie są dokładnie znane. Koszt technologii PerfectFill wyniesie minimum 2700 dolarów, natomiast całego zestawu wanny już 8000 dolarów. Można więc powiedzieć, że są to produkty z segmentu premium.

Ceny innych przestawionych artykułów aż tak nie odstraszają, mimo że nadal są dość wysokie. Cena smart kranu zaczyna się od 199 dolarów, natomiast za inteligentny schowek do łazienki zapłacimy niemal 450 dolarów.

Większość akcesoriów łazienkowych powinna być dostępna jeszcze w 2022 roku, natomiast producent nie podał niestety większej ilości szczegółów dotyczących dat dostępności urządzeń.