Zamel wie jak odmłodzić starą bramę garażową
fot. Grupa PSB

Zamel wie jak odmłodzić starą bramę garażową

W przypadku oświetlenia, czy gniazdek i przedłużaczy, modyfikacja naszego domostwa, aby stało się prawdziwym Smart Home raczej nie wiąże się z dużymi kosztami. Gorzej jest w przypadku przedmiotów, które kupuje się raz na kilka(naście) lat, ponieważ ich droga i problematyczna wymiana, zazwyczaj nie jest tego warta. Tak na przykład jest z bramami wjazdowymi i garażowymi. Szczęśliwie jednak, firma Zamel wraz ze swoim odbiornikiem Exta Life ROB-21 doda nowe funkcje nawet starszej bramie.

Jak uczynić dom bardziej Smart?

Zaprezentowany przez Zamel, Exta Life ROB-21, jest tradycyjnym, radiowym odbiornikiem do sterowania, między innymi bramami garażowymi, czy też furtkami z elektrozaczepami. Producent, aby wyróżnić swój najnowszy produkt spośród tych już teraz dostępnych na rynku, dodał możliwość korzystania z dedykowanej aplikacji do kontrolowania podłączonych kanałów.

Zamel wie jak odmłodzić starą bramę garażową
fot. Zamel

Użycie liczby mnogiej w kontekście dostępnych kanałów jest tutaj w zupełności zamierzone – ROB-21 wyposażony jest w dwa, całkowicie niezależne od siebie, zestawy styków NO. Oznacza to, że przy użyciu odbiornika możemy sterować np. dwiema bramami, bramą lub furtką, lub też dwiema furtkami. Oprócz tego, Zamel dodał do swojego najnowszego produktu złącza pozwalające na podłączenie czujników krańcowych, dzięki czemu z poziomu aplikacji dostępna będzie informacja o aktualnym stanie otwarcia bramy, a także możliwość jej uchylenia.

Sam odbiornik nie wystarczy

Tak jak w przypadku innych produktów z serii Exta Life, aby uzyskać możliwość sterowania ROB-21 przy użyciu aplikacji, musimy posiadać również specjalny kontroler EFC-01, który to pełni rolę bazy dla wszystkich kompatybilnych urządzeń. Obsługa za pomocą aplikacji daje również dostęp do wielu zaawansowanych ustawień pozwalających zmienić sposób działania odbiornika.

Zamel wie jak odmłodzić starą bramę garażową
fot. Zamel

W ustawieniach, użytkownik dostanie możliwość zmiany długości impulsu wysyłanego przez odbiornik, a także ustawić tryb działania odpowiedni do podłączonego urządzenia (bramy lub furtki).Opcje te zmienić można oczywiście osobno dla każdego obsługiwanego kanału. 

Producent wycenił najnowszy swój najnowszy produkt na 220 złotych, ale jeśli chcemy korzystać z jego pełnej funkcjonalności, wymagany jest również kontroler EFC-01, który to kosztować nas będzie już 721 złotych. Jak widać, nie są to małe ceny, ale w porównaniu z kosztem wymiany całej bramy, lub też elektrozamka furtki, to niewiele.