Zamki tedee zintegrowały się z Apple HomeKit. Otworzą serca klientów z iPhone'ami?

Zamki tedee zintegrowały się z Apple HomeKit. Otworzą serca klientów z iPhone’ami?

Popularne systemy inteligentnego domu koncentrują się wokół kilku, najpopularniejszych platform. Należą do nich, między innymi, Google Home, Amazon Alexa, Samsung SmartThings czy wspomniany w tytule Apple HomeKit. To właśnie z tą ostatnią, w najbliższych dniach, zintegrują się zamki polskiego producenta – tedee. Dla klientów, którzy wyposażyli się w ten zamek, a smartfonem, z którego korzystają jest iPhone, oznacza to jeszcze większą wygodę, niż do tej pory.

Wszystko w jednym miejscu, bo tak wygodniej

Pozornie integracja z platformą Apple nie wydaje się szczególnym postępem, wszak wszystkie, istotne funkcje zamka dostępne były z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej. Skoro jednak istnieje możliwość, by sporą część urządzeń obsługiwać z tego samego miejsca, a także, między innymi, programować automatyzacje, w których zachowanie jednego zależy od stanu drugiego, dlaczego z niej nie skorzystać?

W przypadku zamków tedee, zgodnie z zapewnieniami producenta, procedura integracji przebiegnie szybko, prosto i bezproblemowo.

tedee w HomeKit: start już 13 września

Jak czytamy na dedykowanej stronie internetowej, integracja zamków tedee z Apple HomeKit rozpocznie się już w dniu opublikowania niniejszego materiału – 13 września. Producent obiecuje, że wszystkie zamki, z których obecnie korzystają klienci, otrzymają stosowną aktualizację maksymalnie do 27 września. Tempo integracji określić można jako naprawdę imponujące.

tedee

Integracja z HomeKit to wymierne korzyści

Dzięki integracji z HomeKit, klienci tedee zyskają dostęp do nowych, bądź udoskonalonych funkcjonalności. Oto najważniejsze z nich:

  • zdalne otwieranie zamka;
  • powiadomienia;
  • automatyczne otwieranie;
  • otwieranie z poziomu Apple Watch;
  • automatyzacja;
  • udostępnianie cyfrowych kluczy;
  • sterowanie przy pomocy Siri.

Dokładny opis zmian i nowych możliwości, wraz z instrukcją integracji tedee z HomeKit, dostępny jest na dedykowanej stronie internetowej. Ze swoich doświadczeń z platformą HomeKit, mogę powiedzieć tylko jedno, szczerze polecam.