Zdrowie astronautów pod opieką zegarków Fitbit

Zdrowie astronautów pod opieką zegarków Fitbit

W styczniu 2021 roku, Google poinformowało o sfinalizowaniu transakcji przejęcia Fitbit. Teraz przed firmą kolejne, spore wyzwanie – zaopiekuje się zdrowiem pracowników NASA.

Zdrowie pod kontrolą

Pandemia COVID-19 uświadomiła wielu, jak bardzo istotne jest ciągłe monitorowanie stanu zdrowia i wykonywanie podstawowych, rutynowych badań. Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. W czasach, gdy służba zdrowia niemal non stop pracuje na granicy wydolności, wczesna diagnostyka jest istotna jak nigdy dotąd.

Stan epidemii to również spore wyzwanie dla pracodawców – jeden zakażony pracownik może błyskawicznie rozprzestrzenić wirusa w całym zakładzie pracy, co może spowodować wyeliminowanie wielu członków załogi, w tym personel kluczowy, nawet na kilka tygodni. Oczywiście nikogo nie trzeba przekonywać, że taka sytuacja może doprowadzić do przerwy w ciągłości pracy zakładu.

Z dokładnie takimi samymi problemami, jak zakłady przemysłowe w naszej najbliższej okolicy, zmaga się NASA. Postanowiono więc wspomóc pracowników w monitorowaniu zdrowia, wyposażając ich w zegarki Fitbit.

Fitbit dla każdego

1000 pracowników NASA, w tym 150 astronautów, uczestniczy w pilotażowym programie monitorowania stanu zdrowia. W tym celu zostali wyposażeni w zegarki Fitbit Charge 4. Urządzenia te mają pomóc, przede wszystkim, wykryć zmiany tętna, a w szczególności, wzrost tętna spoczynkowego. Szybsze, niż standardowe dla danej osoby bicie serca, może być jednym z wczesnych objawów infekcji organizmu.

Tak swoją rolę w projekcie opisuje Google:

Pandemia uwidoczniła istotną rolę, jaką Fitbit może odegrać dostarczając potrzebne wsparcie, by ludzie mogli lepiej spać, odżywiać się, spędzać więcej czasu aktywnie, jak również monitorować podstawowe parametry swojego zdrowia, szczególnie istotne we wczesnej diagnostyce COVID-19.

Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z NASA, by wspierać jej pracowników, zapewniając im dostęp do produktów i usług Fitbit, pomagając im lepiej zrozumieć i zarządzać swoim zdrowiem i dobrostanem w czasie pandemii.

Amy McDonough, Managing Director and General Manager, Fitbit Health Solutions at Google

Zaangażowanie NASA i Fitbit pokazuje, jak istotne jest dbanie o zdrowie, zwłaszcza obecnie. My również powinniśmy pamiętać, by dbać o siebie każdego dnia.