Zestawy Lidl Smart Home w sprzedaży już od czwartku
fot. lid.pl

Zestawy Lidl Smart Home w sprzedaży już od czwartku

Sieć sklepów Lidl wkracza na rynek Smart Home wraz z nowymi zestawami dostępnymi do zakupu już w najbliższy czwartek (3.12.2020). Na półkach znajdziemy między innymi żarówki, czujniki otwarcia drzwi, a nawet inteligentny grzejnik elektryczny.

Nowy gracz na rynku Smart Home

Lidl już wiele razy pokazywał, że ich autorskie marki produktów elektronicznych potrafią wypuścić na rynek urządzenia, nie tylko warte swej ceny, ale nawet stanowiące realną konkurencję dla innych. Na półkach sklepowych znaleźć mogliśmy już praktycznie wszystko – od narzędzi do przydomowego warsztatu (lutownice, wiertarki, szlifierki i wiele więcej), po podstawowe AGD z „Lidlomixem” na czele.

Tym razem firma wkracza na rynek Smart Home. Jak przeczytać możemy na stronie poświęconej nowej serii produktom, już od czwartku (3 grudnia 2020) nabyć będziemy mogli zarówno centralkę działająca pod protokołem Zigbee, jak i wiele kompatybilnych z nią elementów Smart Home.

Zestawy Lidl Smart Home w sprzedaży już od czwartku
fot. lid.pl

Sama baza wyposażona została w gniazdo Ethernet, przez które musimy podpiąć ją do naszej sieci domowej. Niestety, zabrakło tutaj wsparcia dla Wi-Fi, co sprawia, że jesteśmy skazani na łączność przewodową. Samo zasilanie bazy odbywa się poprzez kabel microUSB.

Do obsługi naszej centralki zainstalować musimy aplikację Lidl Home, która to dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem iOS, a także Android. Nie zabrakło również wsparcia dla łączności z Asystentem Google, czego niestety nie można powiedzieć o zgodności z Apple HomeKit.

Ciekawy zestaw na początek przygody ze Smart Home

W ofercie sklepu internetowego Lidl znajdziemy następujące produkty z serii:

 • bramka sieciowa Zigbee (wymaganą do działania reszty urządzeń) – 129 złotych,
 • zestaw trzech reflektorków LED do zabudowy – 159 złotych,
 • taśma LED (2,5m) – 129 złotych,
 • żarówka LED RGB (dostępne w wersjach z gwintami GU10, E14 oraz E27) – 49,99 złotych,
 • czujnik ruchu – 59,90 złotych,
 • listwa zasilająca z trzema gniazdkami oraz trzema portami USB – 149 złotych,
 • przejściówka do gniazdek (do zdalnego monitorowania i sterowania gniazdkiem) – 49,99 złotych,
 • żarówka LED (dostępne w wersjach z gwintami GU10, E14 oraz E27) – 49,99 złotych,
 • lampa sufitowa LED (w 5 różnych wersjach) – 249 złotych,
 • czujnik do drzwi i okien z alarmem antymanipulacyjnym – 69,90 złotych,
 • łańcuch świetlny (do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz) o długości 30 metrów – 299 złotych,
 • termowentylator 1800W (pokazywany jedynie w gazetce) – 229 złotych.

Oprócz pojedynczych przedmiotów, w ofercie sklepu internetowego Lidl znaleźć możemy także dwa zestawy, składające się w obu przypadkach z centralki, pilota oraz trzech żarówek. Jedyna różnica kryje się właśnie w ostatnim elemencie – w jednym zestawie są to żarówki LED RGB, podczas gdy w drugim są one o barwie światła białego. Niezmienna pozostaje również cena, która wynosi 329 złotych.

Zestawy Lidl Smart Home w sprzedaży już od czwartku
fot. lid.pl

Produkty z serii Smart Home do sklepów trafić mają w najbliższy czwartek (3 grudnia 2020), ale tak, jak w przypadku innych urządzeń Lidla, już teraz nabyć je możemy w sklepie internetowym producenta.