Nieoczekiwana premiera - zewnętrzna stacja zasilająca Huawei

Nieoczekiwana premiera – zewnętrzna stacja zasilająca Huawei

Stacje zasilające to sprzęty, które przydają się stosunkowo rzadko, jednak w przypadku awarii prądu w domu, bądź bycia z dala od gniazda zasilania są one wręcz niezastąpione. Na rynku istnieje wiele przenośnych i awaryjnych zasilaczy, a od teraz jednym z nich jest Huawei iSitePower-M Mini.

Pojemność baterii

Nowa stacja zasilająca Huawei dostępna jest w dwóch wersjach, różniących się od siebie pojemnością ogniwa, a co za tym idzie wielkością i oczywiście wagą. Mniejsza wersja ma ogniwo 500 Wh i waży 6,74 kg. Większy brat stacji zasilającej o dwukrotnie większym ogniwie o pojemności 1000Wh waży niemal 11 kilogramów.

Nieoczekiwana premiera - zewnętrzna stacja zasilająca Huawei
Zrzut ekranu z filmu przedstawiającego działanie urządzenia (źródło: Jingdong)

Obie stacje są w stanie zasilić wszelkie urządzenia prądem AC/DC. Urządzenie ma dwa porty AC o napięciu 220V, do których możemy podłączyć sprzęty tak jak do zwykłego domowego gniazdka. Oprócz tego stacja zasilająca Huawei jest wyposażona w dwa porty USB oraz dodatkowy port USB-C oczywiście wspierający technologię PD3.0 o maksymalnej mocy 60W.

Ładowanie gigantycznego powerbanku

Pewnie zastanawiacie się, ile czasu, a przede wszystkim w jaki sposób ładuje się stację zasilającą o tak ogromnej pojemności ogniwa. Huawei zastosował tutaj dość ciekawe rozwiązanie. Oprócz możliwości ładowania stacji ze zwykłego gniazdka za pomocą zasilacza, urządzenie da się zasilić ładowarką samochodową, energią z paneli słonecznych, a nawet za pomocą USB typu C.

Nieoczekiwana premiera - zewnętrzna stacja zasilająca Huawei

Co ciekawe, Huawei iSitePower-M Mini wspiera ładowanie wszystkim na raz, to znaczy, że chcąc jak najszybciej naładować baterię o pojemności 500 Wh bądź 1000 Wh, stację możemy podłączyć do gniazdka, samochodu oraz portu USB-C. Pełne naładowanie takiej wielkości powerbanku – w zależności od wersji – zajmie 3 lub 4,5 godziny.

Przy tak dużej pojemności baterii nie należy zapomnieć o bezpieczeństwie. Stacja zasilająca Huawei ma wbudowaną ochronę przed wszelkiego rodzaju przepięciami i zwarciami, a także jest odporna na przegrzanie. Stacja nie ma wbudowanego wiatraka, jednak aluminiowa obudowa pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepła.

Cena

Mniejszą wersję stacji zasilającej Huawei, firma wyceniła na około 384 dolary, a za ogniwo o pojemności 1000 Wh przyjdzie nam zapłacić prawie dwa razy więcej – około 665 dolarów. Biorąc pod uwagę wygląd i kompaktowy design urządzenia, a jednocześnie jego przydatność w niektórych sytuacjach, myślę, że cena nie jest aż tak wygórowana.