Alexa doczekała się młodszego brata. Poznajcie Ziggy'ego

Alexa doczekała się młodszego brata. Poznajcie Ziggy’ego

Możliwość wyboru głosu asystenta głosowego między żeńskim a męskim to dla użytkowników Siri czy Asystenta Google oczywista oczywistość już od długiego czasu. Choć konkurenci dodali alternatywne głosy, Alexa pozostawała tylko Alexą. Aż w końcu pojawił się Ziggy.

Kilka tygodni temu, na łamach oiot.pl, pisaliśmy o tym, jak nazwa Alexa, nadana asystentowi Amazonu, wpłynęła na życie dziewczynek noszących to imię. Z brytyjskiej prasy dowiedzieliśmy się, że w wielu przypadkach fakt posiadania takiego samego imienia jak asystent głosowy był obiektem niewybrednych drwin i niezrozumienia nie tylko ze strony rówieśników, ale też osób dorosłych a nawet nauczycieli.

W dyskusji pod artykułem byliśmy jednomyślni – to nie nazwa asystenta jest problemem, a bardzo niski poziom kultury niektórych Brytyjczyków. Oznacza to, że z całą pewnością dodanie nowego głosu nie sprawi, że osobom krzywdzonym z tego powodu będzie żyło się lepiej, ale jak powszechnie wiadomo, zawsze lepiej jest mieć wybór. Tym wyborem, w przypadku asystenta Amazonu, ma być właśnie Ziggy.

Alexa czy Ziggy? Wybierz kogo chcesz

Pierwsi mieszkańcy Stanów Zjednoczonych otrzymali już możliwość zmiany głosu asystenta głosowego Amazonu z żeńskiego (Alexa) na męski (Ziggy). Oczywiście, wraz ze zmianą głosu, zmienia się również sposób, w jaki możemy zwracać się do naszych inteligentnych głośników. Dzięki wprowadzonej nowości, głośnik Amazonu będzie reagował nie tylko na Alexa, Computer czy Amazon, ale również na nowe imię, przypisane do męskiego głosu.

Pierwsze nagranie, na którym słychać nowy głos Amazonu, dostępne jest tutaj:

Co sądzicie o nowym głosie Amazonu? Mnie, przyznam szczerze, jest to zupełnie obojętne, a zdecydowanie bardziej ucieszyłbym się z nowych możliwości i funkcji asystenta. Powtórzę jednak jeszcze raz: zawsze lepiej jest mieć wybór.