Spójrzcie na to! Zwijany w rulon telewizor OLED od TCL

Spójrzcie na to! Zwijany w rulon telewizor OLED od TCL

Żyjemy w świetnych czasach. Ba! Na naszych oczach pisze się historia. Na rynku pojawiły się już składane smartfony, tymczasem okazuje się, że jest szansa na większe urządzenia, które będą stawały się bardziej kompaktowe w zaledwie kilka chwil. Taki projekt zaprezentowała firma TCL. Zobaczcie ten zwijany telewizor OLED!

Przyznaję, nie jestem telewizorowym ekspertem. Znam wszelkie technologie stosowane w tego typu urządzeniach i jestem w stanie powiedzieć na ich temat, wydaje mi się, całkiem sporo, ale już żeby polecać konkretne modele i wiedzieć, czym się od siebie różnią – zdecydowanie nie. Jestem jednak typem gadżeciary, która wprost uwielbia wszelkie nowinki technologiczne, a skoro przed oczami ktoś stawia mi telewizor, który potrafi się zwijać, po prostu otwieram oczy ze zdumienia.

Choć musicie wiedzieć, że na rynku telewizorów ostatnio całkiem sporo się dzieje, jeśli pod uwagę bierzemy projekty, nazwijmy to, nieco odjechane. Jakiś czas temu Panasonic i Xiaomi zaprezentowali przezroczysty telewizor, z kolei LG – zwijany telewizor wysuwany z podstawki (LG Signature Series OLED TV R).

Tym razem TCL postanowił pójść o krok dalej,choć… nie wiem czy w dobrą stronę. Na pewno w ciekawą. Nowy projekt TCL zakłada bowiem, że telewizor rozwija się na boki i zwija w pewnego rodzaju rulon.

Jak to wygląda, TCL na żywo zaprezentował podczas wydarzenia, które odbyło się na DTC 2020. Zobaczcie zresztą sami:

Jak mogliście zobaczyć, TCL pokazał dwa modele – drugi jednak wysuwa się pionowo, dokładnie tak, jak wspomniany sprzęt LG.

Oczywiście musicie pamiętać, że oba produkty pokazane przez TCL to prototypy, które mogą, ale wcale nie muszą, trafić do masowej produkcji, a – co za tym idzie – do sprzedaży.