NUKI udostępniło właśnie aktualizację swojej aplikacji, która wprowadza wiele nowych usprawnień, jednak najważniejszym z nich jest wprowadzenie języka polskiego, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze łatwiej zarządzać inteligentnymi rozwiązaniami tej firmy.
Aplikacja NUKI w języku polskim
Tak jak zostało zaznaczone wcześniej, najważniejszą zmianą z punktu widzenia polskiego konsumenta jest wprowadzenie do NUKI oraz NUKI Web obsługi naszego ojczystego języka, dzięki czemu poruszanie się po niej powinno być łatwiejsze. Pełna lista obejmuje teraz języki: polski, niemiecki, angielski, francuski, holenderski, hiszpański, włoski, słowacki oraz czeski.
Nie jest to oczywiście jedyna zmiana. Następna z nich jest mocno powiązana z nowościami w systemie iOS 14. Mowa tutaj o widżetach aplikacji. Nuki podąża za tym trendem i także uruchamia możliwość dodania widżetu, przez co będziemy mogli z niej korzystać bez konieczności wchodzenia do programu.
W czym może nam się to przydać poza opisanymi korzyściami? Dla przykładu, jeśli zawsze wykonujesz określone działania związane z produktami Nuki, możesz je zapisać w widżecie, przez co od razu będą pod ręką i ich uruchomienie zajmie o wiele mniej czasu, który może być dla Ciebie cenny.
Następną, ale nie mniej ważną zmianą, jest udostępnienie uwierzytelnienia biometrycznego na urządzeniach z systemem Android. Po tym, jak Nuki wprowadził tę zmianę dla sprzętu z iOS, gdzie możemy obecnie odblokować aplikację poprzez Touch ID, Face ID czy kodem, funkcje uwierzytelnienia aplikacji trafią także na system z logo zielonego robota. Do wyboru także dostaniemy wszystkie możliwe metody odblokowania, jak twarz, palec czy kod.
Funkcja powinna już działać na aplikacji w wersji 2.7.1. W celu jej włączenia należy udać się do menu głównego aplikacji, a następnie do zakładki „Bezpieczeństwo” i aktywować w niej przełącznik „Wymagane uwierzytelnienie”.
Przedostatnią z nowości jest wprowadzenie automatycznej aktualizacji oprogramowania dla urządzeń Nuki. Od teraz na bieżąco będą one sprawdzały dostępność takowego uaktualnienia i jeśli będzie ono dostępne to zostanie pobrane, a sam proces aktualizacji rozpocznie się w nocy, kiedy dany sprzęt nie będzie mocno eksploatowany. Oczywiście opcję tą będzie można wyłączyć, jeśli ktoś z Was woli samodzielnie czuwać nad przebiegiem takowych uaktualnień.
Ostatnia z nowych funkcji tyczy się typowo klawiatury Nuki. Od teraz będzie ona sama sprawdzała stan baterii i poinformuje użytkownika, kiedy jej stan spadnie poniżej 20%. Stosowny alert pojawi się wtedy w aplikacji Nuki na Twoim urządzeniu.