Generator wideo Pika
(źródło: Pika Labs)

Generator wideo z efektami dźwiękowymi. Już nie trzeba przeszukiwać baz audio

Pika, czyli generator wideo oparty o sztuczną inteligencję, zyskał nową funkcję. Teraz możliwe jest tworzenie filmów ulepszonych dopasowanymi i zsynchronizowanymi efektami dźwiękowymi.

AI staje się coraz lepsza

Generatory obrazów oparte o sztuczną inteligencję stały się w ostatnich miesiącach niezwykle popularne. Ich możliwości zachwycały wielu użytkowników, którzy w mediach społecznościowych chwalili się efektami, jakie pozwalają osiągnąć te narzędzia. Z czasem, wśród tych produktów AI pojawiły się także generatory wideo.

Jednym z przykładów jest Pika, której możliwości przedstawiono pod koniec listopada zeszłego roku. Wśród funkcji tego programu można wspomnieć o tworzeniu wideo oraz edycji plików, a wszystko to w wybranym przez użytkownika stylu – animacji 3D, anime, kreskówki czy filmu. Do (prawie) doskonałości brakowało tylko jednego – dźwięków.

Generator Pika zyskał teraz nową funkcję związaną ze sztuczną inteligencją. Tym razem twórcy oprogramowania pozwalają dodawać użytkownikom różnorodne efekty dźwiękowe, dopasowane do opracowanego przez AI filmu. Wszystko to w oparciu o podpowiedź, przesłaną przez użytkownika.

Generator wideo z efektami dźwiękowymi

Dźwięki są naprawdę dobrze dobrane, czemu dowodzą liczne filmiki udostępnione przez twórców oprogramowania. W krótkim klipie można usłyszeć m.in. brzęczenie muchy, syreny, mruczenie kota i mnóstwo innych, a wszystko to zgrane z wygenerowanym wideo. W niektórych przypadkach można dostrzec niedokładną synchronizację. Nie zmienia to jednak faktu, że efekty i powstałe filmy robią wrażenie.

Jak wynika z informacji, funkcja dodawania efektów dźwiękowych nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Opcja została skierowana do abonentów opłacających plan Pika Pro lub wyższy. Możliwe jednak, że w ciągu kilku najbliższych tygodni zostanie to rozpowszechnione dla pozostałych osób testujących Pika.

Sztuczna inteligencja rozwija się na naszych oczach. Co oczywiste, generowanie dźwięków było już wcześniej możliwe, jednak zazwyczaj, aby tworzyć wysokiej jakości wideo ze zgranymi efektami dźwiękowymi koniecznością było korzystanie z kilku różnych narzędzi. Teraz jednak proces ten stanie się znacznie łatwiejszy. Czy możliwe, że dożyjemy czasów, kiedy całe filmy będą generowane za pomocą AI?