Generator wideo Pika
(źródło: Pika Labs)

Pika to niezwykły generator AI tworzący wideo z tekstu

Marka Pika to firma, która od połowy roku prowadzi intensywne prace nad własnym generatorem sztucznej inteligencji (AI). Jego zadaniem jest tworzenie wysokiej jakości filmów w oparciu o przesłany przez użytkownika tekst.

Filmy generowane za pomocą AI

Tworzenie filmów nadal jest niezwykle trudne i wymaga zespołu złożonego z wielu doświadczonych osób. Założyciele Pika mają jednak pomysł na to, aby powstawanie krótkich wideo nie zawsze było kojarzone ze skomplikowanym procesem oraz sporymi zasobami. Dzięki opracowanej technologii teraz każdy może być „reżyserem”.

Pod koniec listopada br. firma ogłosiła aktualizację swojego produktu do Pika 1.0. System zyskał dostęp do nowego modelu AI. Do funkcji generatora dołączyła możliwość tworzenia wideo oraz edycji klipów w stylu wybranym przez użytkownika spośród animacji 3D, anime, kreskówek i filmów. Technologia zyskała także nowe środowisko, sprawiające, że obsługa jest intuicyjna i jeszcze łatwiejsza niż dotychczas.

W jaki sposób wypróbować technologię?

Generator AI Pika był tworzony przez mały, ale dynamiczny zespół. W planach jest jednak jego sukcesywne powiększanie. Marka zyskała wsparcie od wielu znanych osobistości, niektóre z nich na co dzień zajmują się generatywną sztuczną inteligencją. Wśród nich można wspomnieć m.in. o Mateuszu Staniszewskim, jednemu z twórców start-upu ElevenLabs, odpowiedzialnego za utworzenie technologii do generowania głosu.

Aby zyskać dostęp do Pika 1.0 należy zapisać się na listę oczekujących. Zainteresowani użytkownicy mogą także być na bieżąco z kolejnymi nowościami dzięki społeczności utworzonej na platformie Discord. Na ten moment ma już ona ponad 590 tysięcy członków.