Wygenerowane obrazy (źródło: Midjourney/Twitter)

Midjourney w nowszej wersji już dostępny. Generator obrazów lepszy niż dotychczas

Popularny generator obrazów Midjourney zyskał kolejne ulepszenia. Tworzone przez AI grafiki są teraz jeszcze bardziej realistyczne, dokładniejsze i uzyskują lepszy poziom ostrości. Jak włączyć najnowszą wersję V5.1?

Jakie zmiany czekają na subskrybentów?

Sztuczna inteligencja jest już wszędzie, a generowane przez AI obrazy zalewają internet. Potrafią zachwycić, zaskoczyć, zauroczyć, a czasami oszukać, gdy ktoś nieodpowiednio wykorzysta ich możliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że systemy są coraz bardziej satysfakcjonujące.

Najnowsza wersja popularnego generatora obrazów sztucznej inteligencji jest już dostępna dla użytkowników. Dzięki aktualizacji do V5.1 Midjourney jest jeszcze łatwiejszy w użytku niż dotychczas. Jak twierdzą autorzy systemu, jakość tworzonych grafik została ulepszona.

Wygenerowane obrazy (źródło: Midjourney/Twitter)
Wygenerowane obrazy (źródło: Midjourney/Twitter)

Wśród najważniejszych cech, które uległy zmianie, znalazła się poprawiona spójność oraz redukcja niechcianych obramowań czy artefaktów tekstowych. Obrazy mają charakteryzować się większą ostrością, a dokładność generowanych grafik z monitów tekstowych ma być teraz jeszcze lepsza.

Użytkownicy zauważyli, że poprawie uległo także oświetlenie, obrazy wyglądają bardziej naturalnie, kolory są żywsze, a redukcja zbyt dużego wygładzenia poszczególnych elementów, charakterystycznego dla poprzednich wersji, pozwoliła na uzyskanie znacznie lepszego poziomu ostrości. Do użytku powróciła również moderacja AI.

Jak włączyć nową funkcję w Midjourney?

Aby uruchomić nową wersję programu należy po prostu aktywować ją, wybierając na Discordzie zakładkę /settings „MJ version 5.1”. Po wykonaniu tej czynności użytkownik może już swobodnie wykorzystywać potencjał ulepszonego algorytmu. Przypomnijmy, że ten generator obrazów jest platformą płatną, a koszt za użytkowanie rozpoczyna się od 8 dolarów za miesiąc w planie podstawowym.

Twórcy aplikacji nie mają zamiaru na tej wersji poprzestać i pragną wdrażać kolejne zmiany do swojego generatora obrazów. Z czasem do użytku mają wejść kolejne edycje, które zapewne będą jeszcze lepsze.