Edge, Bing i Skype z dostępem do AI (źródło: Microsoft)
Edge, Bing i Skype z dostępem do AI (źródło: Microsoft)

Microsoft nie zwalnia. AI jeszcze szerzej dostępna w Bingu

Microsoft kolejny raz ogłasza istotne zmiany w użytkowaniu swoich narzędzi. Od kilku dobrych miesięcy pędzi jak szalony, by użytkownicy pokochali nowe funkcje oparte o sztuczną inteligencję. Wygląda na to, że naprawdę mu się to udaje.

Chatbot AI w narzędziach Microsoftu coraz lepszy

Microsoft nadal nie zawodzi i pędzi do przodu, znacząco wyprzedzając konkurencyjne firmy, przede wszystkim pod względem wdrażania do swoich popularnych produktów sztucznej inteligencji. Przeglądarka Edge i wyszukiwarka Bing od kilku miesięcy przechodzą stanowcze zmiany, zyskując jeszcze więcej inteligentnych funkcji opartych o AI.

Przez ostatnie trzy miesiące pojawiało się dużo ciekawych informacji i wdrożeń do rodzimych programów tego giganta. W tym tygodniu natomiast GPT-4 Binga trafił już w ręce wszystkich użytkowników, bez konieczności rejestracji na liście oczekujących. Do uruchomienia wystarczy zalogować się do nowej przeglądarki lub wyszukiwarki za pośrednictwem konta Microsoftu. To jednak nie wszystko – firma przeprowadza także masowe aktualizacje chatbota AI, dodając przy tym nowe funkcje oraz wtyczki.

Zmiany i ulepszenia, które czekają na użytkowników Binga

Generowanie obrazów AI zostało wdrożone do Binga już przed miesiącem, co poznaliśmy jako Image Creator. Teraz natomiast dostępne będzie jeszcze więcej inteligentnych funkcji w chatbocie. Microsoft zdecydował się wprowadzić także Edge Actions, formę trwałego czatu i historii, a także obsługę wtyczek, która ma być w przyszłości szczególnie przydatna programistom.

Image Creator ma teraz dostęp do 100 języków, dzięki czemu już naprawdę wielu użytkowników z całego świata może wchodzić w interakcje z narzędziami AI tworzonymi i sukcesywnie ulepszanymi przez Microsoft.

Z czasem Edge ma otrzymać ulepszony interfejs, który nie tylko poprawi widoczność i funkcjonalność, ale również obdarzy przeglądarkę opływowym kształtem, zaokrąglonymi rogami czy też półprzezroczystymi, nowymi elementami ulepszającymi układ wizualny. Wkrótce dostępne mają być możliwości importowania i eksportowania czatu.

Microsoft podjął także współpracę z firmą OpenTable, dzięki której z czasem użytkownicy otrzymają możliwość wprowadzania rezerwacji w restauracjach. Opcja ta ma być dostępna w Bing Chat oraz WolframAlpha.