JoyErider (źródło: passionmobility)
JoyErider (źródło: passionmobility)

JoyErider – elektryczne łyżworolki, którymi sterujesz za pomocą dotyku stopą

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak fajnie byłoby poruszać się na elektrycznych łyżworolkach, sterując nimi jedynie dotykiem stopy? Firma Passion Mobility przedstawiła innowacyjne łyżworolki JoyErider, które nie wymagają pilota do sterowania. Wystarczy, że je założysz na swoje obuwie. Brzmi ciekawie?

Sterowanie łyżworolkami za pomocą stopy – bez pilota

Elektryczne łyżworolki JoyErider to nowa propozycja dla wszystkich miłośników jazdy na rolkach. Ich główną zaletą jest brak konieczności korzystania z pilota do sterowania. Wszystko, co musisz zrobić, to zamocować je do swojego obuwia za pomocą regulowanych zapięć, a następnie korzystać z dotyku stopy, by ruszyć, przyspieszyć, zwolnić lub zatrzymać się. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoją prędkością i kierunkiem jazdy.

JoyErider (źródło: passionmobility)
JoyErider (źródło: passionmobility)

Innowacyjne łyżworolki JoyErider oferują imponujące parametry techniczne. Napędzane są silnikiem o mocy 150 Watów, który umożliwia osiągnięcie prędkości do 20 km/h. Zasilane są bateriami litowo-jonowymi o napięciu 24 V i pojemności 3,5 Ah. Pełne naładowanie baterii trwa około 3 godziny, a zasięg wynosi nawet 20 km.

Wyposażono je w 3,5-calowe koła z poliuretanu (89 mm), elektroniczne hamulce, a ich maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Waga jednej pary wynosi 6 kg, a elektronika jest odporna na wodę (IP54), co oznacza, że bez problemu można przejechać w nich po kałuży.

Łyżworolki są wyposażone w dedykowaną aplikację, która pozwala na dostosowanie ustawień sterowania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Możesz ustawić liczbę dotknięć oraz wybrać, która stopa będzie odpowiedzialna za sterowanie. To ma sprawić, że jazda nimi będzie komfortowa i przyjemna.

Cena i dostępność

Passion Mobility nie sprzedaje bezpośrednio swoich produktów konsumentom, dlatego informacje na temat cen i dostępności są ograniczone. Póki co wiadomo tylko tyle, że najszybciej „e-rolki” pojawia się w Chinach, jednak oficjalna data premiery nie jest znana, gdyż prace są „w początkowej fazie”.

Nie ma też żadnej wzmianki o cenach, przynajmniej w momencie publikacji tej informacji.