Image Creator (źródło: Bing)
Image Creator (źródło: Bing)

Generator obrazów AI trafia na stałe do Binga. Poznajcie Image Creator

W Bingu wreszcie pojawiła się nowa funkcja, która pozwala na generowanie obrazów za pomocą sztucznej inteligencji. Wystarczy zaktualizować przeglądarkę Edge. Musicie to wypróbować, a jak? Sprawdźcie poniżej.

Microsoft i sztuczna inteligencja „współpracują” coraz szerzej

Firma Microsoft ogłosiła, że każdy użytkownik, korzystający z najnowszej wersji przeglądarki Edge, od teraz ma bezpośredni dostęp w pasku bocznym do generatora obrazów AI opartego o DALL-E. Nowa funkcja została nazwana Image Creator i pozwala na stworzenie obrazów za pomocą sztucznej inteligencji w oparciu o tekstowy monit.

Uruchomienie funkcji i wprowadzenie polecenia pozwala na wygenerowanie czterech obrazów oraz zapisanie ich. Jeśli użytkownik nie będzie zadowolony z uzyskanego efektu możliwe jest dostosowanie monitu oraz ponowne włączenie generatora.

Microsoft prężnie działał, aby to właśnie jego przeglądarka była pierwszą z wbudowanym dostępem do generatora obrazów AI. Zresztą, użytkownicy chyba nie mogli się doczekać, szczególnie po tym, jak gigant oprogramowania udzielił dostępu do Bing Chat. Konkurencja, w postaci Google, dzielnie walczyła, żeby go dogonić, jednak nawet mylący się Bard nieco popsuł te zawody.

Jak włączyć Image Creator?

Podstawą uzyskania tej możliwości jest aktualizacja, którą można uruchomić w ustawieniach, szczególnie, gdy mamy wyłączone automatyczne jej uruchomienie. Po instalacji konieczne jest ponowne włączenie przeglądarki, a później pełen dostęp do Image Creator. Został on zlokalizowany w pasku bocznym po prawej stronie okna.

Kreator obrazów dostępny w pasku bocznym (źródło: Bing)
Kreator obrazów dostępny w pasku bocznym (źródło: Bing)

Jak można dowiedzieć się z pytań na dole okna generatora, nie ma żadnej listy oczekujących ani kosztów, a Microsoft stara się, aby narzędzie było dostępne dla wszystkich. Należy nadmienić, że Image Creator przyjmuje monity wyłącznie w języku angielskim, choć Microsoft ma zamiar rozszerzyć narzędzie także o inne języki.

Narzędzie nie jest jeszcze doskonałe, ma trochę błędów, choć wprowadzenie zmian w monicie nieco ulepszyło obraz.

Zadowalający efekt generatora Image Creator (źródło: Bing)
Zadowalający efekt generatora Image Creator (źródło: Bing)