Robot Boxing Buddy (Źródło: boxing buddy)
Robot Boxing Buddy (Źródło: boxing buddy)

Ten robot pomoże Ci w treningach bokserskich – nie boi się przyłożyć

Dostępny obecnie na Indiegogo robot Boxing Buddy został zaprojektowany w celu zapewnienia skuteczniejszego treningu. Miękkie ramiona można skonfigurować, by uderzały w wybrany przez nas sposób.

Nowoczesne technologie partnerem sportowców

Innowacyjne systemy i urządzenia potrafią znacząco uprościć i poprawić życie sportowców. Gadżety pokroju słuchawek sterowanych mimiką czy czujników śledzących w butach sprawiają, że trening jest przyjemniejszy i bardziej wydajny. Najciekawsze technologie to te, które zwiększają także bezpieczeństwo sportowców, śledzą ich samopoczucie, a nawet… eliminują potrzebę posiadania rywala na treningu. Dokładnie tego typu rozwiązaniem jest robot Boxing Buddy.

Podczas gdy worki treningowe pomagają bokserom doskonalić swoje rzemiosło, rzeczy nie odzwierciedlają jednego kluczowego aspektu prawdziwego boksu – przyjmowania i unikania ciosów. Robot bokserski, dostępny obecnie na Indiegogo, rozwiązuje ten problem.

Boxing Buddy składa się z dwóch wyściełanych robotycznych ramion, które są przymocowywane do worka treningowego na dowolnej, pożądanej wysokości. Ramiona można również zamontować na drzewie, manekinie treningowym lub innym solidnym pionowym obiekcie.

Robot Boxing Buddy (Źródło: boxing buddy)
Robot Boxing Buddy (Źródło: boxing buddy)

Ten robot nie boi się oddać ciosu

Korzystając z dołączonej aplikacji na smartfon, robota Boxing Buddy można ustawić na jeden z trzech trybów:

  • Random Sparring, w którym strona, prędkość i częstotliwość uderzeń ramion są całkowicie losowe,
  • Custom Mode, w którym użytkownicy mogą wstępnie zaprogramować te zmienne, aby skoncentrować się na obszarach, w których potrzebują więcej praktyki,
  • Coach Mode, w którym trener używa aplikacji do zdalnego sterowania ramionami w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo w ramach każdego trybu treningowego użytkownicy mogą wybrać jeden z czterech poziomów trudności. Aplikacja śledzi ich postępy, gdy przechodzą przez różne tryby i poziomy.

Cały system waży około 2 kg i można być skonfigurowany w ciągu zaledwie kilku minut. Pojedyncze, 1,5-godzinne ładowanie akumulatora litowo-jonowego, wystarcza na 10 godzin pracy. W przedsprzedaży zestaw dostępny jest za 299 dolarów, planowana cena detaliczna to 499 dolarów.