Tracker CityPlay pozwoli śledzić wydajność graczy
źródło: theverge / Manchester City FC

Tracker CityPlay pozwoli śledzić wydajność graczy

CityPlay to nowe urządzenie, które będzie śledziło wydajność graczy. Tracker używany był już w Akademii Manchesteru City, a teraz będzie dostępny dla innych graczy.

CityPlay – monitoring techniki grania

Tracker CityPlay jest urządzeniem firmy Playermaker. Technologia używana jest już w Akademii Manchesteru City, gdzie szkoleni są młodzi i przyszli gracze. Tracker CityPlay to forma czujnika, który montowany jest na butach piłkarzy i łączy się z aplikacją. Dedykowana do trackera CityPlay aplikacja umożliwia zweryfikowanie wykonywanych podczas gry czynności. Ocenia również technikę, daje wskazówki, a także przeprowadza formę ćwiczeń szkoleniowych.

„Spędziliśmy wiele lat na doskonaleniu naszej wiedzy na temat tego, co jest potrzebne, aby nadal występować i odnosić sukcesy na najwyższym poziomie. Wcześniej Cityplay było używane w naszej Akademii, cieszymy się, że możemy teraz zaoferować to każdemu, kto chce poprawić swoje umiejętności, jeszcze bardziej rozszerzając zasięg naszej metodologii na osoby zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie.”

Jorgina Busquets, dyrektor zarządzający ds. edukacji i rekreacji piłkarskiej w klubie
Tracker CityPlay pozwoli śledzić wydajność graczy

Dlaczego sportowcy decydują się na trackery?

Każdy sportowiec chce zrobić wszystko, by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem, dlatego też wielu z nich decyduje się na zakładanie na obuwiu trackerów. Nawet profesjonaliści decydują się na instalację tego typu urządzeń w postaci Whoop czy Oura Ring. Urządzenia noszone nie tylko mają poprawiać technikę, ale również tworzyć harmonogramy treningowe w taki sposób, aby ryzyko powstania kontuzji było zminimalizowane.

Tracker CityPlay będzie można nabyć w jednym z trzech abonamentów. Abonament na sześć miesięcy to koszt 149 GBP, czyli około 800 złotych, natomiast na rok – 189 GBP, co w prostym przeliczeniu wynosi około tysiąca złotych. Jest również możliwość 2-letniej subskrypcji, co wiąże się z wydatkiem rzędu 239 GBP, czyli niecałego 1300 złotych. Po tym okresie opłata będzie wynosiła 9,9 GBP miesięcznie (ok. 53 złote).

Kto chętny?