Plastry Nix Hydration Biosensor
Źródło: Fitt Insider

Inteligentne plastry Nix Hydration Biosensor nowym gadżetem dla aktywnych

Nix Hydration Biosensor to inteligentne plastry, które wspomogą osoby uprawiające sport – zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko. Ich zasada działania jest naprawdę prosta. Mierzą one poziom utraty wody i elektrolitów podczas treningu, i powiadamiają nas w specjalnej aplikacji, kiedy, co, i ile powinniśmy wypić, żeby zachować optymalne nawodnienie organizmu.

Inteligentne plastry dla sportowców i amatorów

Nix Hydration Biosensor pozwoli na określenie idealnej dla użytkownika strategii nawadniania. Urządzenie przez cały czas monitoruje utratę płynów oraz elektrolitów i wysyła powiadomienia w aplikacji, w których informuje, jakiego typu napoju powinniśmy się napić, kiedy to zrobić oraz w jakiej ilości. Wszystko to w celu utrzymania odpowiedniego nawodnienia organizmu.

Urządzenie jest bardzo lekkie – waży około 14 gramów, a producent gwarantuje jego wysoką wytrzymałość oraz pojemną baterię. Urządzenie jest w stanie działać do 24 godzin na jednym ładowaniu, co sprawi, że nawet skrajnie aktywne osoby nie będą mogły narzekać na czas spędzony w towarzystwie tego sprzętu.

Nix Hydration Biosensor to gadżet wielorazowego użytku, jednak jest tutaj pewien haczyk. Owszem, sam czujnik można wykorzystywać wielokrotnie, jednak plastry, do których należy go przymocować, są już jednorazowe. Od momentu rozpoczęcia procesu pocenia, plaster zaczyna pomiar elektrochemicznych biomarkerów w naszym ciele, wraz z szybkością, w jakiej je tracimy.

Następnie dane przesyłane są do przygotowanej przez firmę Nix aplikacji, gdzie zawarte są informacje związane z czasem treningu, pomiarem utraty wody i elektrolitów w czasie rzeczywistym oraz historia i przewidywania. Te drugie są nad wyraz ciekawe, bo algorytm na podstawie zebranych danych jest w stanie przewidzieć rodzaj i ilość płynów, które będą nam potrzebne podczas konkretnego rodzaju treningu.

Inteligentne plastry Nix Hydration Biosensor nowym gadżetem dla aktywnych
Jak to działa i z czego się składa? Powyższa grafika odpowiada! (źródło: Nix Biosensors)

Integracja z różnymi platformami

Plastry można połączyć z dowolnym smartfonem, przy pomocy aplikacji. Są one również możliwe do sparowania z zegarkami Apple oraz Garmin. Integracja z systemem komputerowym Garmina na rower, ma zostać wprowadzona jeszcze w tym miesiącu.

Docelowo Nix Hydration Biosensor ma być kompatybilny również z systemami Strava, TrainingPeaks, Wahoo oraz Zwift. Starsza propozycja Gatorade miała na początek większą integrację z systemami.

Cena i dostępność

Strona producenta wykrywa, z jakiego kraju pochodzimy i dostosowuje swoje ceny do obowiązującej w naszym państwie waluty, jednak nic nam z tego. Sklep realizuje dostawy jedynie do Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Możemy jednak dowiedzieć się, ile kosztowałoby zamówienie zestawu Nix Hydration Biosensor z dodatkowym zestawem 4 plastrów.

Urządzenie przychodzi w zestawie z 4 plastrami, ładowarką oraz kablem USB – cena tego pakietu to 583 złote. Jeśli jednak mamy już to wearable, jednak skończyły nam się plastry, to nie ma problemu. Zestaw 4 jednorazowych plastrów został wyceniony na 113 złotych. Jeśli planujemy codzienne treningi, to w skali miesiąca może zrobić się z tego konkretna kwota…