LG Breeze Smart Sleep Care - słuchawki, które poprawią twój sen

LG Breeze Smart Sleep Care – słuchawki, które poprawią twój sen

Firma LG Electronics zaprezentowała nowy gadżet w formie słuchawek. Breeze Smart Sleep Care, bo o nim mowa, ma zapewnić użytkownikowi lepszy sen oraz pomóc w jego pielęgnacji. Jak działa ta nowinka?

Fale mózgowe pod kontrolą

Firma LG Electronics na tegoroczne targi CES przygotowała mnóstwo inteligentnych rozwiązań dla smart home, gdzie wprowadzi m. in. nowe telewizory z dostępem do sieci neuronowych, soundbary o mocnych dźwiękach, a także urządzenie, dzięki któremu użytkownik ma spać lepiej.

Breeze Smart Sleep Care ma zapewnić użytkownikowi lepszy sen. Breeze to gadżet, który został zaprojektowany przez Sleepwave i przybrał formę bezprzewodowych słuchawek.

Działanie opiera się o technologię wykrywającą i analizującą fale mózgowe. Po ich odczycie urządzenie dobiera pasujące dźwięki, co powoduje szybsze zasypianie osoby korzystającej ze słuchawek, przekładając się jednocześnie na jakość snu.

Gadżet, który powie jak śpisz i w jaki sposób możesz poprawić sen

Słuchawki Breeze zostały wyposażone w etui, wykorzystujące nanotechnologię UV, które pozwala na utrzymywanie ich w czystości, a ich kształt zapewnia wygodę użytkowania. Słuchawka waży jedynie 6 gramów. Nowy gadżet LG, poza dostępem do dźwięków emitowanych przez mózg, otrzymał możliwość odtwarzania innych dźwięków, takich jak kołysanki czy dźwięki natury. Breeze mogą być synchronizowane z YouTube, a także otrzymały specjalną aplikację, w której możliwe jest kontrolowanie i analizowanie snu oraz zapoznanie się z sugestiami czy też harmonogramem snu.

Breeze Smart Sleep Care przeprowadza również ciągły monitoring fal mózgowych użytkownika, dzięki czemu możliwe jest poznanie stanu świadomości REM i nREM podczas trwania snu.

Na ten moment cena tego dość ciekawego gadżetu nie jest znana, ale zapewne z czasem trwania targów dowiemy się więcej, szczególnie w temacie dostępności.