Rozciągliwy wyświetlacz LG
Rozciągliwy wyświetlacz LG, źródło: LG

Wyświetlacz LG ze zdolnością do… rozciągania!

Jeśli myślisz, że po telewizorze Samsunga za 675 tysięcy złotych już nic cię nie zaskoczy, to się mylisz. Firma LG prezentuje ekran, który możesz w łatwy sposób… rozciągnąć z 12 do 14 cali.

Rozciągliwy wyświetlacz i jego możliwości

Nowy wyświetlacz LG jest rozciągliwy, ale nie tylko! Może być składany czy zwijany, może wielokrotnie upadać, a zupełnie nic mu się nie stanie.

Rozciągliwy ekran jest w pełni kolorowym wyświetlaczem, z zagęszczeniem pikseli 100 ppi. Jest to panel mikro-LED, którego pojedyncza dioda jest mniejsza od 40 mikrometrów.

Producent zdradził, że poprawienie elastyczności materiału przeznaczonego na ekran było możliwe dzięki zastosowaniu materiałów krzemowych oraz silikonowej warstwy, które stosowane są w soczewkach kontaktowych. Dzięki zastosowaniu struktury sprężynowego systemu, możliwe jest wytrzymanie wszelkich zmian w obrębie zmieniającego się kształtu.

Rozciągliwy wyświetlacz LG
Rozciągliwy wyświetlacz, źródło: LG

Zastosowania wyjątkowych, elastycznych ekranów LG

Ta forma rozciągliwych wyświetlaczy, odpornych na rolowanie i inne mechaniczne procesy, może znaleźć zastosowanie w konstrukcjach meblowych, motoryzacji, lotnictwie, a nawet w projektowaniu odzieży, szczególnie o specjalistycznych funkcjach. LG zapewnia, że ich nowoczesny wyświetlacz może być przytwierdzany do różnych podłoży takich, jak ubrania, meble, a nawet ludzka skóra. Rozciągliwe ekrany mogłyby być nawet opracowane w taki sposób, aby zamontowane na mundurach, wyświetlały informacje w sytuacjach kryzysowych czy ekstremalnych.

LG to nie pierwszy producent, który zdecydował się na stworzenie wyjątkowego, rozciągliwego ekranu. Wcześniej mogliśmy poznać wyświetlacze Royole, jednak o przekątnej 2,7 cala.

„Z powodzeniem ukończymy ten projekt, aby zwiększyć konkurencyjność koreańskiej technologii wyświetlania, jednocześnie kontynuując zmianę paradygmatu w branży.”

Soo-young Yoon, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technologii w LG Display