Soundbary 2023, źródło: LG Electronics
Soundbary 2023, źródło: LG

Nowa linia soundbarów LG Electronics już w styczniu!

LG Electronics stworzył nową linię soundbarów. Mają zostać zaprezentowane na zbliżających się wielkimi krokami targach CES 2023, odbywających się w Las Vegas.

LG Electronics w służbie wysokiej jakości dźwięku

Najnowsze soundbary LG otrzymały dostęp do technologii Triple Sound, co znacząco przekłada się na lepszy odbiór i brzmienie tworzonego kina domowego. Producent zdecydował się także na zastosowanie nowości w postaci Triple Level Spatial Sound, która dzięki silnikowi opartemu o HRTF, jest w stanie stworzyć wirtualną ścianę, a to pozwala generować efekt dźwięku przestrzennego.

Soundbary 2023, źródło: LG Electronics
Soundbary 2023, źródło: LG

LG zainstalowało w soundbarach również ulepszoną funkcję Smart Up-mixer, dającej możliwość dostosowania emitowanych dźwięków do przestrzeni, w której znajduje się urządzenie. Jest to możliwe dzięki AI Room Calibration, która przeprowadza analizę warunków pomieszczenia, a następnie dostosowuje ustawienia soundbarów.

Najnowsze soundbary otrzymały również możliwość połączenia z licznymi serwisami i usługami, a także dostęp do technologii VRR i ALLM, dzięki którym eliminowane są opóźnienia czy formy rozrywania obrazu od dźwięku.

Łatwe łączenie i współpraca z telewizorami LG 2023

Nowe soundbary SC9 oraz SE6 mają idealnie współgrać z nadchodzącą serią telewizorów, które wejdą do sprzedaży w 2023 roku. Nowe modele sprzętu dźwiękowego LG Electronics swoim użytkownikom, poza mocnym i autentycznym brzmieniem, będą oferować łatwą obsługę i szybkie łączenie z telewizorami LG.

Soundbary 2023, źródło: LG Electronics
Soundbary 2023, źródło: LG

Działanie systemu tworzonego przez soundbary i telewizory opiera się o Dolby Atmos oraz IMAX Enhanced, działającego na bazie DTS:X. Połączenie telewizora z soundbarem tego producenta pozwoli również na uruchomienie funkcji WOW Orchestra, dzięki której możliwe jest uzyskanie bardzo dobrej jakości dźwięku. Jej działanie możliwe jest przez wykorzystanie każdego z dostępnych kanałów audio w obu produktach. Soundbary i telewizory z 2023 otrzymają także funkcję WOWCAST, co pozwoli na bezprzewodowe łączenie się tych urządzeń.

Telewizory LG Electronics wyposażone zostały w interfejs Home Dashboard, dzięki któremu użytkownik w łatwy i intuicyjny sposób jest w stanie sterować soundbarem, a także dzielić tryby dźwięku z telewizorem.

Funkcjonalność nowych urządzeń zwieńczona została estetycznym wykonaniem soundbarów, które wyposażono w uchwyt, pozwalający na zainstalowanie urządzenia bezpośrednio pod telewizorami LG. Uchwyt może być umieszczany z tyłu telewizora czy na ścianie lub stojaku. Model SE6 uznany został jako kompaktowa opcja, jednak to nie ogranicza jego funkcji.

Pełna prezentacja nowej serii soundbarów odbędzie się już w dniach od 5 do 8 stycznia 2023 roku na targach CES, odbywających się w Las Vegas.

Soundbary 2023, źródło: LG Electronics
Soundbary 2023, źródło: LG