LG telewizor 5 lat gwarancji
(fot. LG)

LG zapewni aż 5 lat gwarancji na wszystkie wady matrycy w wybranych telewizorach

Wybierając telewizor oczekujemy sprzętu, który bez problemów będzie działał przynajmniej przez kilka lat. Cieszy więc fakt, że LG zdecydowało się wprowadzić 5-letnią gwarancję na wybrane modele.

Długa gwarancja na telewizory LG

Dopiero co mieliśmy dla Was złą wiadomość. Otóż nowe przepisy, które mają zostać wdrożone przez Komisję Europejską, mogą negatywnie odbić się na całym rynku telewizorów, a w najmniej optymistycznym scenariuszu doprowadzić do zniknięcia modeli 8K ze sklepowych półek.

Tym razem jednak chcemy ogłosić dobrą informację dla tych osób, które posiadają już lub planują kupić telewizory LG OLED z serii G2 i Z2. Wypada tutaj zaznaczyć, że mamy do czynienia z naprawdę drogim sprzętem, skierowanym dla najbardziej wymagającym klientów. Przykładowo za 65-calowego przedstawiciele linii G2 trzeba zapłacić ponad 15 tys. złotych. Natomiast 88-calowy model z serii Z2 to już wydatek 125 tys. złotych.

Zarówno seria G2, jaki Z2, to telewizory z górnej półki, więc ich użytkownicy jak najbardziej mogą wymagać specjalnego traktowania i wzorowego podejścia do klienta. Wprowadzenie 5-letniej gwarancji można więc uznać za krok w kierunku spełnienia tych wysokich wymagań.

LG telewizor 5 lat gwarancji
(fot. LG)

Nie tylko dla nowych telewizorów

LG informuje, że rozszerzona gwarancja dotyczy wszystkich rozmiarów telewizorów OLED serii Z2 SIGNATURE 8K, a także OLED evo Gallery Design serii G2 z 2022 roku. Warto zaznaczyć, że 5-letnia gwarancja obejmuje nie tylko nowe urządzenia, lecz także te, które klienci zakupili wcześniej i dotyczy wszystkich wad matrycy.

Firma dodaje, że jest jak najbardziej pewna wysokiej jakości stosowanych paneli i może zapewnić dla nich 5-letnią gwarancję. LG twierdzi, że jest to możliwe dzięki zachowaniu ścisłych norm produkcji podzespołów i jakości ich wykonania.

Zarazem wydłużona gwarancja trwałości przekłada się na zachowanie zasad zrównoważonego rozwoju i mniej obciąża środowisko, dzięki zmniejszeniu zużycia plastiku przy produkcji telewizorów OLED i wykorzystywania materiałów z recyklingu.

W końcu ekologiczne podejście to nie tylko wypuszczenie bardziej „eko” produktu, ale również zapewnienie mu długiego cyklu życia.