soundbar premium LG S95QR
fot. LG

Nowy soundbar LG to dowód, że można połączyć produkt premium i ochronę środowiska

LG wykłada karty na stół i wciąż prezentuje nowości, które pojawią się na targach CES 2022 w przyszłym tygodniu. Wśród najciekawszych produktów znalazł się soundbar klasy premium, stworzony z myślą o świetnym dźwięku i ochronie środowiska.

Soundbar z nowej linii produktów audio od LG

Koreański producent już wkrótce zaprezentuje nową linię produktów audio. Pierwsze skrzypce ma w niej grać soundbar klasy premium LG S95QR, zapewniający moc wyjściową 810 W przy konfiguracji kanałów 9.1.5.

Producent zapewnia, że nowe przetworniki, komory głośnikowe oraz subwoofer zapewniają lepszą jakość dźwięku. Poprawiono przede wszystkim basy, które są teraz odpowiednio głębokie i rezonujące, naśladując systemy dźwiękowe spotykane w kinach. Pojawiła się tu również obsługa Dolby Atmos i DTS:X dla zapewnienia jeszcze bardziej wciągających wrażeń podczas oglądania.

Soundbar LG S95QR wyposażono w stabilne połączenie bezprzewodowe, pozwalając użytkownikom na ustawienie poszczególnych elementów zestawu audio w większej odległości od siebie bez ryzyka spadku jakości dźwięku. Producent zapewnia, że zarówno zakłócenia, jak i opóźnienia, nie powinny mieć tu miejsca, co zwiększa komfort oglądania filmów oraz słuchania muzyki.

Zmodernizowano również tylne głośniki bezprzewodowe, dzięki czemu równomiernie rozprowadzają one dźwięk w znacznie szerszej, 135-stopniowej przestrzeni. Daje to użytkownikom większą swobodę w rozstawianiu ich w celu zapewnienia optymalnego rozprzestrzeniania dźwięku w pomieszczeniu.

soundbar premium LG S95QR
fot. LG

Nowy soundbar wyposażono także w funkcję VRR oraz tryb automatycznej redukcji opóźnień, co z pewnością zadowoli fanów grania na konsoli. Sprzęt wyposażono także w obsługę asystentów głosowych, takich jak Asystent Google i Amazon Alexa oraz zapewniono kompatybilność z LG WOWCAST Wi-Fi audio dongle, który pozwala na bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku ze smartfona i innych urządzeń. S95QR ma również funkcję AI Room Caliration, dostosowującą brzmienie dźwięku do pomieszczenia.

Produkt premium w trosce o środowisko

LG, pragnąc zmniejszyć negatywny wpływ swoich produktów na środowisko, przeprojektował niektóre ze swoich najnowszych urządzeń tak, aby w całym cyklu życia produkty były bardziej ekologiczne. Wśród zielonych serii znalazła się m.in. seria soundbarów koreańskiego producenta.

Produkty audio LG, które pojawią się na rynku w 2022 roku, mają być zapakowane w opakowania wykonane w 100% z papieru. Ich obudowy zewnętrzne wykorzystują plastikową żywicę z recyklingu oraz innowacyjny materiał kompozytowy o niższej wadze, co zmniejsza emisję CO2 podczas transportu. Zadbano również o mniejszy pobór mocy, co pozwoli oszczędzać energię.

Soundbar LG S95QR oraz inne produkty z linii audio od LG będzie można obejrzeć na wirtualnym stoisku LG podczas CES 2022 już od 4 stycznia 2022 roku.