LG tiiun uprawa roślin w domu
(fot. LG)

Mini-szklarnia w salonie? Dzięki LG tiiun to możliwe

W ostatnim czasie sporo mówi się o ekologicznej żywności i hodowaniu roślin w domu. Doglądanie tego procesu nie jest jednak takie łatwe, gdyż cała masa czynników zewnętrznych może wpływać negatywnie na ich rozwój. LG wypuści na rynek urządzenie, które pomoże w łatwej i szybkiej hodowli niewielkich roślin.

Kiełkujące warzywa w salonie

Już podczas nadchodzących targów CES 2022 firma LG zaprezentuje urządzenie do domowej uprawy roślin – LG tiiun. Dzięki niemu, uprawa warzyw, ziół czy kwiatów będzie łatwa, szybka i możliwa przez cały rok. Wszystko to, oczywiście, bez wychodzenia na zewnątrz.

Nazwa urządzenia, tiiun, po koreańsku oznacza dosłownie „kiełkować”. Świetnie pasuje to do funkcjonalności samego sprzętu, który ma dwie półki do uprawy roślin. Każda z nich oferuje sześć miejsc na dedykowane pakiety roślin. W każdym z pakietów znajduje się 10 otworów do kiełkowania roślin, co pozwala założyć mały, domowy ogródek z różnymi rodzajami roślin. Producent zapewnia, że okres ich wzrostu w urządzeniu wynosi od czterech do ośmiu tygodni.

LG tiiun zadba o rośliny za Ciebie

Urządzenie zapewnia łatwy i zautomatyzowany proces uprawy roślin, stworzony dzięki wsparciu technologiami implementowanymi w lodówkach, oczyszczaczach wody czy systemach wentylacyjnych LG. Zastosowanie znanych rozwiązań pozwoliło producentowi stworzyć produkt, który reguluje oświetlenie, temperaturę oraz nawodnienie w jego wnętrzu.

W LG tiiun zastosowano sprężarkę inwerterową do kontroli temperatury powietrza oraz autorski system Auto Ebb & Watering, doprowadzający wodę do roślin 8 razy na dobę i rozprowadzając ją równomiernie pomiędzy roślinami. Wewnętrzne oświetlenie LED wpływa na zwiększenie wydajności fotosyntezy i przyspieszenie wzrostu.

Dzięki aplikacji LG ThinQ użytkownicy mają szybki podgląd na obecny stan urządzenia oraz mogą w łatwy sposób zmieniać ustawienia, dostosowując warunki w środku urządzenia. Aplikacja odpowiada również za wysyłanie powiadomień o konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.

LG tiiun został zamknięty w zgrabnej, eleganckiej obudowie z przeszklonymi drzwiczkami. Produkt ma być dostępny w dwóch kolorach: beżowym oraz zielonym.

Jak podaje producent, urządzenie zadebiutuje podczas nadchodzących targów CES 2022 dnia 5 stycznia 2022 roku. Będzie ono dostępne w dwóch wersjach – standardowej oraz mini.